SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
TÜRKİYE’NİN SANAYİ DEVLERİ TÜYAP SANTEK 2017 FUARI’NDA BULUŞUYOR

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından 2-5 Kasım 2017 tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek SANTEK Fuarında Sanayideki tüm yenilikler aynı çatı altında sergilenecek.

 

Kuruluşumuz TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından Kocaeli Sanayi Odası işbirliği, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in değerli destekleri ile hazırlanan SANTEK 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

 

TÜYAP ANADOLU FUARLARI A.Ş GENEL MÜDÜRÜ CİHAT ALAGÖZ;

 

‘’Fuara ev sahipliği yapan Kocaeli, on üç Organize Sanayi Bölgesi, üç Serbest Bölgesi ve Teknoparkı ile ülkemizin ikinci büyük sanayi kentidir. İlin otomotiv, boya, çimento, alüminyum, seramik gibi birçok sanayi dalında üretim üssü olması yanı sıra liman kenti olarak da gelişme kaydetmiş olması ülke ekonomisindeki gücünü ortaya koymuştur.

 

ISO 500- Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşlarından 80 firma Kocaeli’de faaliyet göstermekte olup, bu firmaların önemli bir bölümünün katılımcı ve ziyaretçi olarak SANTEK Fuarımızda yer alacak olmaları da Fuarımıza güç katmaktadır.

 

SANAYİDEKİ TÜM YENİLİKLER SANTEK’te

 

Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri, Enerji Elektrik Elektronik ve Otomasyon, Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Depolama ve İstifleme, İş ve İşçi Güveliği Sağlığı ve ekipmanları, Liman Tersane ve Gemi Sanayi ve Kimya Sanayi gibi sektörleri içinde barındıran fuar, sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

Alagöz; ‘Sanayideki tüm yeniliklerin yer alacağı bu fuarda katılımcılarımız önemli iş bağlantıları kurabileceği profesyonel bir ortam hazırlıyoruz.’ Ülke ekonomisinin büyümesine önemli katkı sağlayan sanayi üretiminin ihtiyaç duyduğu yenilik ve teknolojik gelişmelerin topluca tanıtılacağı SANTEK Fuarı geçen yıl 26 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edilerek önemli iş bağlantılarının yapıldığı bir platform olmuştur. Azerbaycan, Gürcistan, Rusya- Belarus, İran, İsrail, Bulgaristan, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Hollanda, Tunus, Lübnan’dan yüzlerce yabancı iş adamları fuarımızı ziyaret edecek. Kocaeli Sanayi Odası ve Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) öncülüğünde, fuar kapsamında hazırlanan “Match4Industry” organizasyonu katılımcı firmalarımızın söz konusu ülkelerden gelecek yabancı alıcılarla ikili iş görüşmeleri yapmalarına olanak sağlayacak.

 

TEDARİKÇİ GÖRÜŞMELERİ

Türk Savunma Sanayisi'nin önde gelen kuruluşları ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSANnın yanı sıra TUSAŞ, ASPİLSAN, İŞBİR gibi tüm vakıf şirketleri fuar süresince tedarikçi görüşmeleri yapacakladır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek 'Yerlileştirme Sergisi'nde yurtdışından ithal edilen ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler de bu fuarda yapılacak. Aynı zamanda Kara, Hava ve Jandarma Komutanlıkları satın alma yöneticileri SANTEK'17 Fuarı'nda ikili iş görüşmelerini yürütecekler.

 

AR-GE SANAYİ AKADEMİ (ASA) BULUŞMASI

Santek 2017 kapsamında yapılacak olan etkinlikler arasında Ar-Ge- Sanayi- Akademi (ASA) Buluşması da yer alıyor. TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ( MARKA) işbirliğiyle, Teknoloji Geliştirme Bölgeler Derneği (TGBD), Sanayi Gazetesi, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi destekleri ile tüm teknopark yönetici şirketleri ve teknoparklarda faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin, Kocaeli Bölgesi’nde üretimlerini sürdüren sanayiciler ile bir araya geleceği etkinlik yer almaktadır.

 

Detaylı bilgi için;

2- 4 Kasım 2017 tarihleri arasında 10:00 - 19:00 saatlerinde, 5 Kasım Pazar günü ise saat 18:00’e kadar ziyarete açık olacak Fuarımız ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için www.santekfuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş Tweet
1520 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM