SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Askaynak Automati̇on, Robot Yatırımları İçi̇n Hi̇be Programlarına Di̇kkat Çekiyor

Türkiye’nin Önde Gelen Otomasyon Ve Robot Sistemleri Geliştiricisi Askaynak Automation, Kurumsal Gücü Ve Önemli Sektörlerde Ortaya Koyduğu Otomasyon Ve Robot Projeleri İle Edindiği Tecrübeyi Bu Alanlarda Yatırım Yapacak Şirketlerle Paylaşıyor. Askaynak Automation Dış Satım Sorumlu Uzmanı Efe Özgür Erdem Yaptığı Açıklamada, Dijitalleşen Endüstri Kapsamında Kobi’ler De Dahil Olmak Üzere Üretim Odaklı Her Ölçekten Sanayi Şirketinin Hibe Programları Aracılığıyla Otomasyon Ve Robot Alanında Yatırım Yapabileceğine Dikkat Çekti. 3-4 Milyon Tl Seviyelerine Kadar Farklı Ölçeklerde Fonlar Olduğunu Aktaran Erdem, Mıg/Mag, Spot Kaynak, Boyama, Lazer Kaynak Ve Tezgah Besleme Gibi Alanlarda Kullanılmak Üzere Hedeflenen Yeni Proje Yatırımlarının, Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı Kapsamında 500.000-2.500.000 Euro Arasında Oldukça Yüksek Fonlarla Desteklenebildiğini Belirtti. Askaynak Robotik Otomasyon Ürünleri Alanların, Sundukları Leasing Hizmeti Desko İle 12 Aya Kadar Faiz Ödemediğini De Hatırlatan Erdem, Avantajlarıyla Kendini Amorti Eden Askaynak Ürünlerinin, Faiz Avantajıyla Daha Cazip Hale Geldiğini Söyledi.   

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, şirketlerin hibe programları aracılığıyla otomasyon ve robot alanında yatırım yapabileceğine dikkat çekiyor. Robotik üretim sistemlerinin çağın üretim teknolojisinden faydalanmak isteyenler için büyük avantajlar sunduğunu aktaran Askaynak Automation Dış Satım Sorumlu Uzmanı Efe Özgür Erdem, bu alanda yatırım yapacak şirketlerin var olan hibe avantajlarından yararlanabileceğini vurguladı.

 
Efe Özgür Erdem yaptığı açıklamada yeni bir ürün üretilmesi, mevcut bir ürünün geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi gibi noktalarda hibe fırsatlarının değerlendirilmesini önerdi. Bu alanlarda; TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı, TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı, KOSGEB Destekleri, Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri, TTGV Destekleri, San-Tez Destekleri ve Kalkınma Ajansı Destekleri’nin yaklaşık 100 bin TL’lerden başlayıp 3-4 milyon lira seviyelerine kadar farklı ölçeklerdeki fon sağladığını hatırlatan Erdem, “MIG/MAG, spot kaynak, boyama, lazer kaynak ve tezgah besleme gibi alanlarda kullanılmak üzere hedeflenen yeni proje yatırımları, Avrupa Birliği Horizon 2020 programı kapsamında 500.000-2.500.000 Euro arasında oldukça yüksek fonlarla desteklenebiliyor. Yeni teknolojilere yatırım yaparak endüstri 4.0’ı bir an önce yakalamak isteyenler için bu fırsatlar altın değerinde” dedi. 
 
Erdem, otomasyon ve ilgili diğer ekipman yatırımı yapmak isteyen tüm şirketlere, sundukları leasing hizmeti DESKO ile önemli bir destek verdiklerini aktardı. DESKO ile Askaynak’ın robotik otomasyon ürünlerinden alan şirketlerin ilk 12 aya kadar faiz masraflarını karşıladıklarını ifade eden Erdem, “İhtiyaca uygun olarak 12, 24, 36, 48 ay sürelerle uygun ödeme planları da sunuyoruz. Askaynak ürünlerinin kalite, verimlilik ve tasarrufu bir arada sunarak kendini amorti ettiği de göz önüne alındığında, bu alanda Askaynak ile yatırım yapmak daha cazip hale geliyor.” diye konuştu.
 
Paylaş Tweet
700 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM