Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
KBSB ÜYELERİ SEKTÖR BULUŞMASI

KBSB üyeleri sektör buluşması 9 / 3 / 2018’de elite otel istanbul’da 28 üye  firmamızın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda öncelikle kbsb yönetim kurulu başkanlığına seçilen a.Cevat akkaya , katılımcılara teşekkür ederek , yeni yönetimin yapmayı düşündüğü faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

 

Ülkemizde maalesef bakımı yapılmamış ve ehil operatörler tarafından işletilmeyen cihazlarda patlamalar meydana gelmekte ve can kayıplarına sebep olmaktadır. Türkiye’nin gelişmişlik düzeyine yakışmayan bu olumsuz durumun önüne geçilmesi için KBSB , BST Bakanlığı ile “Isı Cihazlarının Periyodik Muayenesi Yönetmeliği” çalışması yürütmektedir. 

 
Sektör Buluşmasında KBSB Yön.Kur. Başkanı A.Cevat Akkaya , üzerinde çalışılan yönetmelik taslağını madde madde sunarak katılımcılardan görüş talep etti. Gerek bu yönetmelik taslağı , gerekse tüm teknik çalışmaları yürütmek üzere , 4 teknik komite kurulmasına karar verildi. Buna göre , aşağıdaki komiteler oluşturuldu :
 
Sıcak Su Kazanları Teknik Komitesi 
Buhar Kazanı Teknik Komitesi
Kızgın Yağ Kazanı Teknik Komitesi 
Sıcak Hava ve Radyant Isıtıcılar Teknik Komitesi 
 
Daha sonra KBSB Gn.Sekr. Cemalettin Kutluca Sanayi kesimine uygulanan teşvikler ve ERP ECODİZAYN DİREKTİFİ  ilgili bilgiler verdi.
Son olarak KBSB Y.Kurulu Üyesi , Selnikel Y.K.Bşk.Vekili İlhan Kuzugüdenlioğlu  , özellikle yurt dışına açılmak isteyen firmalarımızın üst düzey yöneticilerine tecrübelerini aktarmak üzere eğitim verebileceğini belirten bir konuşma yaptı. Düzenlenecek programlarla eğitim faaliyetine başlanılması görüşüldü.
 
Toplantı , bu buluşmaların sık sık tekrarlanması dileğiyle son buldu.
 
Paylaş Tweet
1644 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM