SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Efsiad Almanya Gezisi Üylerin Yorumları
Acar Teknoloji̇k Si̇stemler Ltd. Şti                                                                                                                        
 
CİHAN ACAROĞLU/
Acar Teknolojik Sistemler Yönetici Ortağı
EFSİAD Başkan Yardımcısı 
 
Bu konuda öncelikle derneğimiz hakkında kısaca bilgi vererek başlamak istiyorum.
 
2015 yılı sonlarında ortaya çıkan dernekleşme fikrimizi sektör paydaşlarımıza ilettik ve bu yönde ciddi bir destek ve talep olduğunu gördük. Bunun üzerine Derneğimizi Haziran 2016 da resmen kurduk.
 
Geçen süre içerisinde üyelerimizin de katılımı ile yurt içinde çeşitli etkinlikler düzenledik ve sektörün gelişimine katkı sağlamak amacı ile Ekonomi bakanlığı ile çeşitli görüşmeler yaptık, bir dizi eğitimler düzenledik. Hedefimiz paydaşlarımızın gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında Pazar oranlarını arttırarak kendi gelişimlerine ve ülke gelişimine pozitif etki yaratmaktır.
 
Ekim 2017 de hem üyelerimizin  kaynaşmasına imkan sağlayacak, hem de Almanyada ki üretim sistematiğini görmemizi mümkün kılan İlk yurt dışı gezimizi Almanya’ya gerçekleştirdik. 38 kişilik bir katılımla tamamlanan Gezimiz her bakımdan çok başarılı geçti. Eğlenceli, teknik açıdan 
Faydalı, düzeyli ve sorunsuz bir teknik gezi yapmış olduk. Bu vesile ile bizleri büyük bir misafirperverlik göstererek ağırlayan Honeywell/Kromschroder, Petrofer, 
WS,  Dungs firmalarına, onların Türkiye Ofislerine/temsilcilerine ve organizasyonu gerçekleştiren MİS Turizm Şirketi’ne Derneğimiz adına teşekkürlerimizi 
iletmek istiyorum.   
 
Ayrıca bizleri sayfalarına taşıyan ve uzun yıllardır sektörümüzde bir açığı kapatan siz Prestij Yayıncılık ailesine de çok teşekkür ediyorum.
 
Başarılı geçen her faaliyet bizleri daha iyilerini düzenleme konusunda yüreklendiriyor. Şimdiden yeni faaliyetlerimizi planlamaya başladık.
 
Birlikte daha güçlüyüz, Hep beraber daha iyiyi hedefliyoruz.
 
 
Akm Metalurji San. Tem. Ve Dış.tic.ltd.şti                                                                                                      
 
 
AHMET ALGAN
Firma yöneticisi ve ortağı
 
EFSİAD olarak üyelerimizle beraber yapılan Almanya gezisinin derneğimize farklı bir dinamik kattığını düşünüyorum.
 
Bu seyahati düzenlerken dernek olarak amacımız üyelerimizin mesleki bilgilerini geliştirmeye yardımcı olmak ve onların arasındaki ilişkilerin güçlenmesini sağlamak idi. Bunu da başarabildiğimizi görüyorum.
 
Derneğimize ve Derneğimiz Temsilcilerine gösterdikleri konukseverlikten ve bilgi paylaşımlarından ötürü ev sahibi firmalarımıza da teşekkür ediyorum.
 
Dileğim bundan sonra yapacağımız bu tür organizasyonların artarak devam etmesi ve sektör sinerjisinin büyüyerek ülkemiz fırın endüstrisine katkı sağlamasıdır.
 
 
Atm Atilim Tekni̇k Maki̇ne                                                                                                                                                                                
 
TUBA ERDEN,
Üretim Müdürü
 
Öncelikle böyle bir organizasyonu düzenleyen kişilere ve size çok teşekkür ederim. Gezi düşündüğümden daha yararlı geçti. Satın aldığımız ürünlerin üretim süreçlerini görme imkanımız oldu. Firmalardaki düzen ve iş akışını kendi firmalarımızda da uygulayabilmek adına gözlemlerimiz oldu. Dernek üyeleri ve dernek çalışanlarını daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Katkılarınız için teşekkür ederim.
 
 
  
                                                                                                                                                                                                                      
Bemaktherm Mühendislik Endüstriyel       
Fırınlar Ve Tesisler San. Ve Tic. Ltd. 
 
 
Berk Toper 
Makine Mühendisi
 
Öncelikle bu organizayonda emeği geçen herkese tekrar teşekkür etmek istiyoruz.
 
Özellikle bizim için çok verimli bir seyehat oldu. İzmir’den toplantılara katılma fırsatı yakalayamadığımız için Efsiad üyesi diğer firmaların bir kısmı ile tanışma fırsatı bulamamıştık. 
 
Sektörümüzün geleceği açısından, tek bir hedef doğrultusunda, ortak hareket edebileceğimiz firmaları ve yöneticilerini tanımak bizleri mutlu etti.
 
Bu tür organizasyonların devamını bekliyoruz.
 
 
                                                                                                                                                                                                
Bkl Makine Sanayii Ve Ticaret Limited Şirketi
 
 
Mehmet Demir Bükülmez (Satınalma Müdürü)
 
EFSİAD Almanya teknik gezisine ,EFSİAD üyesi olarak başlamayıp üye olarak bitiren bir kuruluşuz.
 
Bizim için gezi Atatürk hava limanı dış hatlarda diğer üyelerle sıcak bir tanışma ile başladı.
 
Dernek yönetim kadrosunun ve Üye arkadaşlarımızın profesyonel organizasyonu ile Teknik ve verimli bir gezi gerçekleştirilmiş olmasıyla birlikte,
 
En güzel yanı ise geziye katılan üyelerin kısa sürede tanışıp kaynaşması ve güzel dostlukların oluşması olmuştur.
 
                                                                                                                                                                         
Karl Dungs Satiş Ve Pazarlama Ltd. Şti̇                         
 
Murat Gül 
Genel Müdür
 
Sektörün lider markalarını temsil eden kişiler ile tanışmak ve tanıdığımız firma ve temsilcileri ile bir araya gelmek gerçekten güzeldi oldu. 
 
Gezi boyunca hem eğlendik, hem de sektör hakkında tüm katılımcılar ile fikir alışverişinde bulunduk. EFSİAD üyelerini daha yakından tanıma, kendimizi bu firmalara daha iyi ifade etme şansı bulduk.  Özellikle Almanya’nın Urbach kasabasında bulunan DUNGS fabrikasını tüm EFSİAD üyelerinin ziyaretine açmak, onları ağırlamak ve teknolojimizle birlikte yaptığımız işleri bu değerli kişilerle paylaşmak bizim için ayrı bir tecrübe olmuştur. 
 
Tüm bu değerli firma ve temsilcilerle yeni iş birliktelikleri için ilk temelleri attığımızı düşünüyorum. Bu organizasyonu yapan kişi ve kurumlara tek tek teşekkür ederim. 
 
Hedefimiz en iyi kaliteyi optimum maliyetlerle yakalamak ve bunu müşterilerimize sunmak”
 
DUNGS Combustion Controls
DUNGS Türkiye genç ve dinamik ekibi ile Türkiye ısıtma sektörüne yön vermek, enerji verimliliğini ve yakıt tasarrufunu artırabilmek için çalışmalarına devam ediyor. 
 
DUNGS Grubu, dünya çapında aktif bir konumda
DUNGS; Isıtma, Proses Isıtma sanayi ve Kojenerasyon alanlarında yenilikçi sistem çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. 
 
1945 yılında kurulan DUNGS firması bugüne kadar konusunda lider olmaya çalışmış ve hiçbir zaman kalitesinden ödün vermemiştir. DUNGS Grubu dünya çapında 500’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyor, tabii ki bunun büyük bir kısmı Almanya’nın Schorndorf yakınlarındaki Urbach kasabasında bulunan fabrikamızda çalışıyor. Almanya merkez ofisimiz, Türkiye’de kendi organizasyonunu kurma kararı aldı ve 2006 senesinde gerekli girişimleri çok hızlı bir şekilde bitirerek Türkiye’deki ticari yaşantısına başladı. DUNGS markası olarak Türkiye’de bulunmanın ve DUNGS Almanya’nın maddi - manevi olarak desteğini almanın DUNGS Türkiye olarak bize ayrı bir güç verdiğini söyleyebilirim. Bugünkü konumumuz yalnızca DUNGS Türkiye’nin Türkiye’deki organizasyonu ile sınırlı değildir. 2012 senesinden itibaren DUNGS Almanya’nın aldığı karar ile Türki Cumhuriyetleri de DUNGS Türkiye ofisine bağladı. Yakın gelecek için bu pazarlardan da pozitif beklentilerimiz bulunuyor. Bu konudaki altyapı çalışmalarımız halen devam ediyor. Türkiye’deki öncelikli hedefimiz; imalatçı firmalar, mühendislik firmaları ve ana satış bayilerimize destek vermek ve böylelikle tüm Türkiye geneline ürünlerimizi eksiksiz bir şekilde ulaştırabilmektir. DUNGS Türkiye olarak müşterilerimize merkez ofisimizin gücü ile birlikte hizmet vermemiz onlara çok ciddi bir avantaj sağlamaktadır. 
 
Faaliyet alanlarımız; Isıtma, Proses Isıtma ve Gaz Motorları
 
DUNGS Türkiye olarak Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerimizi; OEM, Mühendislik firmaları ve Ana Bayiler olmak üzere üç ana başlık altında toplayabiliriz. DUNGS Grup olarak tüm dünya çapında pazarlama, satış ve satış sonrası destek konularına önem veriyoruz. Bu nedenle dünya genelinde 10 ülkede (Amerika, Avusturya, Çin, Fransa, İtalya, Hollanda, İngiltere, Rusya, Japonya ve Türkiye) DUNGS un kendi ofisi ve dünya genelinde 50’yi aşkın temsilciliği bulunuyor. Böylelikle tüm dünya geneline hizmet ve kalitemizi sunuyoruz. Dünyanın önde gelen markalarına fan üflemeli brülörleri ve yoğuşmalı kazanları için ürün vererek bu firmalar ile işbirliği yapıyoruz. Teknolojimiz; enerji verimliliği, dolayısıyla ısıtma verimliliği sağlar ve çevre dostudur. DUNGS markası bu açıdan kullanıcılar için uzun ömürlü kullanım anlamına gelmektedir. 
Isıtma
Biz yanıcı gaz ve yakılacak havayı ayarlama, ölçme ve bunların modülasyonu alanındaki teknolojinin tamamına hâkimiz. Bu nedenle tüm müşterilerimize tekli selonoid vanadan, komple gaz hattına kadar geniş bir ürün yelpazesi sunabiliyoruz. Sunduğumuz gaz hatlarımızı ise ateşleme otomatları ve brülör yönetim sistemlerimiz ile kontrol ederek onlara komple bir güvenlik tekniği sağlıyoruz. Bu ürünlerin kullanım alanları; tek bir apartman dairesinden, gökdelenler, okul binaları ve sanayi çalışma alanlarına kadar uzanıyor. 
 
Proses Istma
DUNGS ürünleri tüm sanayi proseslerinde kullanılabiliyor. DUNGS, birçok sanayi uygulamaları için özel sistemler geliştiriyor ve üretimini gerçekleştiriyor. Gıda üretimi, Metal, Cam ve Seramik üretimi ile Çelik üretimini buna örnek gösterebiliriz. 
 
DUNGS, gaz emniyet ve kontrol sistemlerini projelendiriyor, üretiyor ve bunların denetimini yapıyor. Bu hizmetlerin hepsi; projelendirmeden mühendisliğe, belgelerin hazırlanmasından gümrük ile ilgili işlemlerin halledilmesine kadar tek bir elden sunuluyor. 
 
Gaz Motorları
Bilindiği gibi gaz motorları geleceğe yönelik birçok alanda kullanım için uygundur. Kojenerasyon ile sıcak su, buhar veya ısı üretebiliyoruz. Sağlık ve maden sektörü gibi birçok alanda acil durumlar için jeneratör olarak elektrik enerjisi, sıcak su veya buhar üretilebilir. Kullanımı giderek artan gaz motorları ziraat alanında da kullanılıyor, bu sektörde çiftliğin kendi biyogazından bağımsız olarak enerji ve ısı elde edilebiliyor.
 
Yanıcı gazlarla çalışan her türlü cihazın gaz kontrol / emniyet ekipmanları ve yakma sistem kontrolü konusunda kullanıcılara hizmet verme noktasında çok iddialıyız. 
 
Ana ürün yelpazemizde ise; Multibloc, Double Selenoid Vanalar, Tekli Selenoid Vanalar, Regülatörler, Basınç Presostatları, Filtreler, Ateşleme Kartları, Gaz Sızıntı Kontrol Cihazları ve Aksesuarlar yer alıyor. 
 
 
                                                                                                                                                                                                       
Termo Isi Si̇stemleri̇ Ti̇c Ve San. Aş
 
CEM ÖZYILDIRIM 
Genel Müdür
Efsiad derneğinin 2017 Ekim ayında düzenlemiş olduğu Almanya teknik gezisinin tüm üyeler için önemli ve faydalı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum.
 
Üyelerin neredeyse tamamının katıldığı bu organizasyon fabrika gezileri, eğitimler, toplantı ve yemekler ile 4 gün boyunca devam ederek üyeler arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmiştir. 
 
Fabrika gezilerindeki eğitimlerin teknik kişiler tarafından aktarılması tüm katılımcıların ilgisini fazlasıyla çekmiştir. Böylelikle seyahatin amacına ulaştığını görüyorum.
Başta Efsiad Başkanı Mehmet Bey olmak üzere, Genel Sekreter Mikail Beye, Mis Turizm yetkililerine ve dernek üyelerimize çok teşekkür ediyorum.
 
2018 yılının herkese başarılı bir yıl olmasını ve buna benzer yararlı organizasyonların devam etmesini diliyorum.
 
 
Hasan YILDIZ
Proses Ürünler Satış Müdürü
 
Derneğimizin düzenlediği ilk yurtdışı gezisi ve de teknik gezi olması nedeniyle bizim için önemli bir geziydi. Hemen hemen tüm üyelerin katılım göstermesi ve 4 gün boyunca gerek fabrika gezilerinde gerekse de akşam yemeği ve serbest zamanlar da beraber zaman geçirerek firmalarda görev yapanları daha yakından tanıma fırsatı bulmuş olduk. Gerek iş gerekse de sosyal hayattaki bağlarımızın kuvvetlenmesine vesile oldu. O nedenle gezi amacına ulaştı diyebilirim.
 
Ayrıca ziyaret ettiğimiz fabrikalar ve fabrikadaki yetkililer tecrübeleri sayesinde verilen ve belirtilen zamana uygun olacak şekilde eğitim ve fabrika turlarını tamamladılar. O nedenle bu vesile ile kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. 
 
Bu geziyi düzenleyen başta başkanımız Mehmet Bey, Genel Sekreterimiz Mikail Bey, Mis Turizm yetkilileri ve dernek üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum. Bu tür gezilerin devam etmesini istiyorum
 
Herkese başarılı bir 2018 yılı diliyorum.
 
                                                                            
                                                                                                                                                                                                              

Em-Tav Maki̇na Ve Sanayi̇ Fırınları İth.i̇hr.san.ti̇c.ltd

SEBAHATTİN ASLAN                    
İŞLETME MÜDÜRÜ
 
OZAN CANDAN
MAK.MÜH.
 
Gerek firma ziyaretleri gerek meslektaşlarımızı tanımak açısından olumlu geçmiştir. Em-tav ailesi olarak böyle bir derneğin kuruluşuna önderlik edenlere, efsiad’a teşekkür ederiz.
 
 
 
Inductotherm Group Türkiye                                                                                                             

 

A.Levend Otsukarcı 
Genel Müdür 
 
 
Öncelikle bu organizayonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Efsiad üyesi firmaları ve yöneticilerini tanımak güzeldi. Bu tür organizasyonların devamını bekliyoruz.
 
 
 
Katsimtas izolasyon metalurji dis tic.ltd.sti.                                                                                        
 
Engin Sever 
Teknik satis koordinatoru
 
Bu tarz teknik gezilerin dernegimizin birarada olmasina yardimci olacagini dusunuyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                    
   Efsiad Derneği  
 
Mikail Altıkulaç
Efsiad Genel Sekreter
 
Efsiad resmi kuruluş aşamasındayken metalurji sektörüne aşinalığım ve diğer lansman tecrübelerim nedeniyle dernek genel sekreteri olarak kurucu yönetim kurulu tarafından görevlendirildim. Haziran 2016 da resmi olarak kuruluşumuzu tamamladık. 20 Temmuz 2016 tarihinde açılışımızı gerçekleştirdik. Faaliyete başladığımızda 17 üyemiz vardı. Aradan geçen 18 ay sonunda bugün 37 üyeye ulaşmış bulunmaktayız. 2017 yılında Orta Anadolu İhracatçı Birliğine Üye olduk. Yine 2017 yılında sektörümüzün avrupadaki çatı derneği CECOF’a da üye olduk. Cecof’a üyeliğimiz ile birlikte üyelerimizin firma bilgileri www.cecof.org da yayınlanmaktadır. Bu süre zarfında eğitim seminerleri, 1. Genel kurulumumuz, Ekonomi Bakanlığı İthalat rejimi görüşmelerimiz, ikinci el makinaların yurda sokulmaması veya denetim altına alınması konularında Ekonomi Bakanlığı Müsteşarımızın ziyaret edilmesi, fabrika gezileri, Rezistans Eğitim Semineri ve  Ce Semineri gibi birçok etkinlik gerçekleştirdik. Ramazan ayında Ecostar sponsorluğunda iftar etkinliğimiz,  Pendik Ahmet Yesevi İlköğretim Okulundaki bir sınıfımızın teknik donanımlarının Acar Teknoloji, Katsimtaş ve Teknovak üye firmalarımız tarafından bağışlanması ve Son olarak 15 kasım tarihinde yakıtla çalışan sistemler için 746-2 makine emniyet tedbirleri ve Yeni nesil ısıl işlem yağları konulu eğitim seminerimizi Önder Mühendislik ve Petrofer sponsorluğunda 100 kişinin katılımı ile gerçekleştirdik. 
Almanya gezimizi 24-27 ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirdik. Sektörümüzün Almanya gezimize ilgisi oldukça yoğun oldu. 37 kişi ile gerçekleşen geziye çeşitli şehirlerden 37 sanayicimiz katıldı. Sırasıyla Petrofer, Honeywell-Kromschroder, HK2017 fuarı, WS Brülör ve Karl Dungs,  fabrikalarını ziyaret ettik. Son gün zaman çok az kalmasına rağmen Mercedes Müzesinde teknoloji tarihine yolculuk etme fırsatı yakaladık. Bizlerin Almanya’da karşılanması ve misafir edilmesi süreçlerini koordine eden ve ilgilerini esirgemeyen Almanya’daki firmaların Türkiye’deki Temsilcileri Sayın, Atilla Koçak, Sayın Kamil Arda Ülgen, Sayın Cihan Balaban ve Sayın Murat Gül’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
 
Gezimiz oldukça başarılı geçti. Üyelerimiz, ürün ve hizmet aldıkları tesislerdeki üretim aşamalarını inceleme fırsatı buldu. Almanya gezimiz derneğimiz üyeleri arasındaki dostluk ve sosyal ilişkileri daha da sıcaklaştırarak pozitif sinerji oluşmasına katkı sağladı. Dernek kurum kimliğimiz uluslararası arenalarda daha çok tanınır hale geldi. Bizler, sadece üye olanların değil derneğimize  üye olmayan firmalarımız da temsilcisiyiz şiarıyla Birlikte Daha Güçlüyüz diyoruz. 
 

 

Önder Mühendislik                                                                                                                                          

 

Arda Ülgen,

Genel Müdür Yardımcısı

Ülkemizin endüstriyel fırın imalatçıları ve bu sektörün tedarikçileri olarak Almanya’da üretim yapan çeşitli tedarikçileri hep beraber ziyaret ettik. Ziyaretçilerin ticarette rekabet içerisinde olmasına rağmen, ülkemizde bu sektörün gelişmesi, yeni teknolojilerin yerinde görülmesi adına birlik ve beraberlik içerisinde geçen ziyaretler son derece olumlu ve verimli geçti. 

 
Türkiye temsilcisi olduğumuz, Honeywell Kromschröder şirketinin Almanya’nın Osnabrück kentindeki fabrikasını ziyaret ettik. Kromschröder satış müdürlerinden Gerrit Wohlschlaeger ve Cristoph Hölscher bizleri ağırladı. Elektronik ve mekanik ürün gamının önemli bir kısmının imalatı ziyaret ettiğimiz fabrikada, Almanya’da yapılmaktadır. 
Kromschröder son teknoloji ürünleri ve sistem çözümleriyle gaz yakma, kontrol, güvenlik ve ölçüm konusunda dünya çapında lider şirketlerdendir. Güvenlik, rekabetçilik ve kalite konusunda taviz vermek istemeyen fırın imalatçıları tarafından kullanılan Kromschröder ürünler, yüksek kaliteleri ile bilinmektedir.  Konut ve ticari gaz sayaçlarının yanı sıra, endüstriyel kullanım ve fırınlar için için yakma sistemleri, güvenlik valfleri, kontrol ekipmanları gibi ürünleri, müşterilerine servis ve teknik destek ağı ile sunmaktadır. Şirket uluslarlarası rekabette öncü konumda olup, mevcut ürünlerin yanı sıra talebe özel yüksek kaliteli çözümler sunmaktadır. Müşterilerinin rekabetçi ürünler sunmasında yeni teknolojiler ile aktif olarak rol oynamaktadır. Gaz dağıtım ve kullanım konularında sektöre yön ve ilham veren ürünlerin doğduğu Kromschröder şirketi, Ar&Ge, sektörel eğitim ve çevre koruma konularında gelecek nesiller için çalışmaktadır.
 
 
Petrofer                                                                                                                                                              
 
Atilla Koçak 
İstanbul Bölge Müdürü 
 
Bu gezi Avrupa nın en gelişmiş ekonomisi Almanya nın lokomotif sektörü olan otomotiv ve bu na bağlı yan sanayilere büyük ölçekli iş yapan üretim yapan firmaların üretim tesislerini yakından görmek ve iş yapış şekillerini analiz etmek açısından çok faydalı oldu.
Ayrıca üyelerle birlikte geçirilen uzun vakitler sayesinde birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı yaratmış olduk. Sektörün sorunları ve fırsatları tartışılarak yeni iş fırsatlarının yaratıldığı çok verimli bir gezi oldu. Bu arada Köln de yapılan  Isıl işlem fuarı da kompakt hedefe yönelik tüm sektörü bir araya toplamış oldukça verimli bir fuardı Efsiad a ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim
 
PETROFER a.ş olarak Dostlarımızı Almanya fabrikamızda ağırladık. Çok mutlu olduk ve gururlandık. Kendimizi bizimle iş yapan bize yıllardır güvenen dostlarımıza daha iyi tanıtma ve anlatma fırsatımız oldu. İnanıyorum bundan sonra bu birliktelikler artarak devam edecektir.
1940 lı yıllarda üretime başlayan ve her yıl yeni yatırım ve projelerle büyüyen Petrofer ailesi Dünya da Çin den,Brezilya ya kadar  sanayinin en güçlü olduğu 13 ülkede üretim yaparak ,otomotivden,kağıt sanayine,demir çelikten,uçak sanayine,ısıl işlemden,metal enjeksiyona kadar çok farklı sektörlerde 1200 çeşit çok özel ürünlerle çözüm üreten bir konuma gelmiştir.
 
Tamamen müşteri odaklı yatırımlar yapan Petrofer,  Almanya hildesheim fabrikasında ki yeni -yatırımı Teknoloji Merkezini 2018 yılında devreye alacaktır.
 
Türkiye Petrofer olarak ISIL İŞLEM SEKTÖRÜNDEKİ YAĞLAR,METAL ENJEKSİYON OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDEKİ YAĞLAR VE DEMİR –ÇELİK SEKTÖRÜNDE KULANILAN yağlarda sektör lideri olan firmamız   bu yıl yatırımına başladığımız yeni tesisimizde Türkiye nin kanayan yarası ve büyük bir ihtiyacı olan GRES ÜRETİMİNİ 2018 de gerçekleştirecektir.
Kendi bölgesinde ,Ortadoğu ,Afrika ,Türki cumhuriyetleri,de dahil 50 ülkeye ihracat yapan Petrofer ,her yıl yaptığı Tübitak projeleri ile de kendi konusunda lider konumunu  pekiştirerek büyümektedir.
 
 
Ravaber Yapı Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Aş.                                                                                                    
 
Murat Koray Arslantaş
Üretim Planlama Ve Satış Yetkilisi
 
Türkiyenin Tek Seramik fiber üreticisi olarak yeni üye olduğumuz Efsiadın, düzenlemiş olduğu  bu ilk yurtdışı gezisine katılmaktan ve değerli üyeler ile tanışmış olmaktan  duyduğum memnuniyeti iletmek isterim.  Bizleri ağırlayan fabrikalara ve bu verimli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
 
 
 
Ref-San Ltd. Şti̇                                                                                                                                                                          
 
Gökhan Karaaslan
Jeoloji Müh. / Genel Müdür
 
EFSİAD ekibi ile birlikte yapılan ilk gezimizdi. Tüm rakiplerin ve tedarikçilerin bir araya geldiği stresli bir yolculuk başladı. Fırın üreticileri ve üreticilerin tedarikçileri. 
 
Ancak gezi başlar başlamaz bir sohbet bir muhabbet. Gezinin sonuna kadar bu muhabbet hiç eksik olmadı. Kendi açımdan konuşacak olursam İzmir de faaliyet gösteren BEMAKTERM firması sahibi ve 2 oğlu ile girdiğimiz muhabbet sonunda Murat Bey benimle birlikte 3 oğlu olmuş oldu. İstanbul da faaliyet gösteren Hakkı Bey ile yıllardır birbirimizi uzaktan tanımamıza rağmen ilk kez derin muhabbete girdik ve çok iyi anlaştık. 
Gelelim gezi notlarına; Krom schnader firması ve Eclips firmaları ile başlayan gezimiz sonrası bugüne kadar 3-4 gazlı fırın yapmış olan firmamız REF-SAN olarak görüş alışverişinde bulunduk. 2018 yılından itibaren Gazlı fırınlar konusunda üretime geçme kararı aldık. Genelde Üniversiteler, Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler gibi Devlet Kurumlarına Seramik Atölyeleri kuran firmamız Doğalgazın bu kadar yaygınlaşması ile bu konuda çalışmaları ile Türkiye de ilk olmayı planlamaktadır.
 
Yine WS ve Dungs firmaları ziyaretimiz sonrasında fabrikalar incelenmiş ve gerçekten Almanların düşünüş ve uygulama tarzları incelenmiştir. Dungs firmasının yetkilisinin; “2 oğlum dışarıda çalışmaktadır. Biri Bosch da diğeri Siemens de. 10 yıllık bir plan dahilinde çalışmalarını tamamladıktan sonra şirkete geri gelecekler ve yönetimi devr alacaklar” demesi ve 17 ülkede fabrikaları olan bir şirketin çocuklarının gezleyip çalışarak kendilerini yetiştirmeleri çok manidar gelmiştir.
 
Gezinin dostlukları arttırması en güzel etki olmuştur.  Bu güzel gezi için tüm dostlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
 
 
Sarvion Endüstriyel Malz Ve Müh.tic. A.ş.                                                                                                       
 
Cihan Balaban,
Genel Koordinatör
 
Derneğimizin organize ettiği Almanya gezisinde olmaktan çok keyif aldım. Biz genel müdürümüz Bülent Çivici ile birlikte  geziye katıldık. Uzun sürelerdir tedarikçilerimizin fabrikaları ziyaret etmekten çok memnıniyet duyduk. Çok verimli ve yoğun geçen bir gezi oldu.Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederiz.. 
 
2013 yılından beri Türkiye temsilcisi olduğumuz, WS şirketinin Almanya’nın Stutgart  kentindeki fabrikasını ziyaret ettik. satış temsilcisi Julia Schneider bizlere şirket ve ürün tanıtımlarını gerçekleştirdi. WS fabrikası 1982 yılında kurulmuş bir işletme O zamandan beri endüstriyel fırınlar için yüksek verimli, düşük emisyonlu brülör sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır. Self reküperatif yakıcı üreten  fabrikanın Faaliyetleri dünya çapında araştırma, mühendislik ve tasarım, üretim, satış ve servis içerir. Yıllık 25 milyon Euro cirosu olan firma Endüstriyel fırınlar için enerji verimli ve düşük emisyonlu gaz ısıtma sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır. Sektör temsilcilerin sorularına çok iyi bir şekilde cevap verildiği ve onları memnun ettiğimize inanıyoruz.
 
 
Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar                                                                                                                                 
 
Yasin Çivici
Satış ve Pazarlama, Yazılım Mühendisi             
 
Efsiad Grubunun üyelerini bir araya getirerek ilk defa yurt dışına düzenlediği bu gezide bulunmaktan büyük memnuniyet duydum. tedarikçilerimizin üretim atölyelerinde  merkezi yönetim kadroları ile bizleri ağırlamaları ayrıca verimli ve profesyonel bir gezi olmasını sağladığını düşünüyorum.
 
Efsiad ve organizasyon planı doğrultusunda yoğun gezi planının hassasiyeti, Almanya’da tedarikçilerimizin hatta üyelerin birbirlerini daha da yakından tanımalarına sebep olarak eğlenceli ortaklıklar arkadaşlıklar oluşmuştur.. Bunun bu sanayi sektörüne ve global çevreye çok olumlu faydalarının olduğunu düşünmekteyim. Teşekkürler…
 
   
                                                                                                                                                                          
Si̇stem Tekni̇k Sanayi̇ Firinlari Aş      
 
Beril Özdeşlik
Yönetim Kurulu Üyesi
 
EFSİAD Derneğinin, 24.10.2017 – 27.10.2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Almanya gezisine katılmak benim için mutluluk vericiydi.
 
Köln’de düzenlenen, HK 2017 Isıl İşlem Kongresini ziyaret etme fırsatı bulduğumuz gibi, aynı zamanda Karl Dungs, Petrofer, WS ve Honeywell Krom Schroeder gibi uluslararası köklü firmaların üretim tesisilerini görme fırsatı yakaladık. Gezinin teknik anlamda doyuruculuğunun yanında, dernek üyelerleriyle birlikte dolu dolu, eğlenceli 4 gün geçirdik. Sektörün üreticileri ve tedarikçileriyle bir arada olmak, keyifli zaman geçirirken aynı zamanda fikir alış verişi yapabilmek bizim için büyük şans oldu. Efsiad’ın ilerki dönemde gerçekleştireceği etkinliklerinde bu güzel ekiple tekrar bir araya gelmeyi dilerim.
 
 
Mehmet Özdeşlik
Yönetim Kurulu Üyesi
 
Haziran 2016 yılında 17 üye ile kurulan Efsiad (Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İşadamları Derneği), bugün 37 üyeye ulaşmış ve sektörün güçlü sesi haline gelmiştir. Kısa zaman zarfında,  Orta Anadolu İhracatçı Birliğine ve sektörümüzün Avrupa’daki temel derneği CECOF’a da üye olmuştur. EFSİAD Derneği, kurulduğundan beri, üyelerinin menfaatleri doğrultusunda, devletin yetkili mercileriyle toplantılar gerçekleştirirken, seminerler ve etkinlikler düzenleyerek üyelerine hizmet vermektedir.
Çeşitli şehirlerden gelen 37 katılımcıyla, EFSİAD’ın ilk yurtdışı gezisi, 24-27 Ekim 2017 tarihinde Almanya’ya yapılmıştır. Hem üyelerimizin  kaynaşmasına, hem de Alman üretim sistematiğini görmemize imkan sağlayan bu geziye, üyelerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgi mutluluk verici oldu. Sırasıyla, Petrofer, Honeywell-Kromschroder, HK2017 fuarı, WS Brülör ve Karl Dungs,  fabrikalarını ziyaret edilmiştir. Üyelerimiz, ürün ve hizmet aldığı tesislerdeki üretim aşamalarını inceleme fırsatı bulmuştur. Almanların endüstrideki  başarısının arkasında, iyi planlanmış, saat gibi işleyen sistem olduğu görülmüştür.
 
Fabrika ziyaretlerinin yanında, son olarak, Mercedes Müzesi de gezilerek, keyifli zaman geçirilmiştir.
 
Bizlerin Almanya’da karşılanması ve misafir edilmesi süreçlerini koordine eden ve ilgilerini esirgemeyen Almanya’daki firmaların Türkiye’deki Temsilcileri, Sayın Atilla Koçak, Sayın Arda Ülgen, Sayın Cihan Balaban ve Sayın Murat Gül’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
 
Isıl İşlem Sektörünün, Almanya’daki en önemli fuarlarından olan HK2017 fuarı  gezimizin önemli bir parçası oldu. Fuarda katılımcılarımızın standımızı ziyaret etmesi bize onur verdi. 
 
Almanya gezimiz, derneğimiz üyeleri arasındaki dostluk ve sosyal ilişkileri daha da pekiştirerek, pozitif sinerji oluşmasına katkı sağlamıştır.
 
Neredeyse, bitmek üzere olan 2017 yılının herkes için başarılı geçmiş olmasını umar, çok daha güzel ve başarılı günler dilerim.
 
Saygılarımla,
Mehmet Özdeşlik
 
 
Teknotherm Metal San Ve Tic A.ş.                                                                                                                               
 
Melih Süsleyen
Satış Temsilcisi
 
Ziyaret ettiğimiz firmaların iş akışları ve üretimleri hakkında bilgi sahibi olmanın dışında, bir kısmı hali hazırda müşterimiz olan firmalarla geniş bir zaman diliminde birlikte vakit geçirmek, yeni insanlarla tanışmak bizler için güzel bir deneyim oldu. Genel olarak geziden memnun kaldığımızı söyleyebiliriz.
 
 
Thermcode Marmara Metal San.i̇ç Ve Dış. Tic. Ltd. Şt                                                                                                 
 
AHMET ALGAN
Genel müdür
 
EFSİAD üyeleri ile yani meslektaşlarımızla tanışma fırsatımız oldu sohbetler güzeldi . Ziyarette bulunduğumuz firmalardan aldığımız bilgi ve teknolojiler ve konukseverlikleri mutlu etti. Üretimleri ve disiplinlikleri çok güzeldi. Güzel dosluklar oluştu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim 
 
 
Paylaş Tweet
973 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM