SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
MISAD, Isıl İşlemcilerle Birlikte İstanbul Sanayi Odasinda Bir Araya Geldi
İstanbul Sanayi Odası 29. Meslek Komitesi Başkanı Koray Yavuz Isıl İşlemcileri Ağırladı. 29. Grup Metal İşleme, Şekillendirme, Isıl İşlem ve Kaplama Sanayi Meslek Komitesi Bünyesindeki Katılımcılar İle İstanbul Sanayi Odası Arasında Isıl İşlem Hakkında Fikir Alışverişinde Bulunuldu.
 
 
 
 
 
İSO yetkililerinin yaptığı sunumlarıyla başlayan toplantıda MISAD üyelerine İstanbul Sanayi Odası’nın hizmetleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi, sektörün sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
 
İSO yetkililerince yapılan sunumlarda;  genel bilgiler, projeler, hazırlanan raporlar, üyelik hizmetleri, üyelerin sektörlere göre dağılımı, kapasite raporları, teşvik belgeleri, teşvik sistemi, ekspertiz raporları, ekspertiz raporu hizmet süreçleri, teşvik 

masası, üyelik aidatları, çevre ihtisas kurulu, enerji ihtisas kurulu, enerji verimliliği ödülleri, Avrupa İşletmeler Ağı Projesi, dış ticaret eğitimleri, dış ticaret okulu, UR-GE projeleri, uluslararası temaslar ve ikili görüşmeler ile uluslararası işbirlikleri hakkında bilgilendirilmelerde bulunuldu.
 
İSO hizmetleri ve faaliyetleri hakkında yapılan sunumların ardından MISAD Başkan Yardımcısı Utku İnan tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, ısıl işlemin ne olduğu, nerelerde kullanıldığı, rekabetin adil bir çizgiye çekilmesi ve enerji maliyetlerinin düşürülmesi konularının derneğin amaçları arasında yer aldığı ifade edildi.
 
NACE kodlarının sadeleştirilmesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatı, fazla mesai yönetmeliği, ısıl işlemin teşvik kapsamına alınması ve ısıl işlem ekipmanlarının amortisman süreleri ile ilgili İSO ile yapılabilecek işbirlikleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
 
Toplantının sonunda, sektörün tehlike sınıflaması, yaşanan kirli enerji problemi, atıkların yasal bertarafında yaşanan sorunlar ile “Isıl İşlem” sektörünün diğer sektörler gibi ayrı bir kategoride değerlendirilmesi başlıklarında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.
 
 
 
Paylaş Tweet
3029 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM