SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
MISAD üyeleri Petrofer Semineri’nde bir araya geldi

Petrofer’den ısıl işlemcilere özel seminer
 

Isıl işlem sektöründe Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren ve aralarında firma sahiplerinin de bulunduğu 150 mühendis ile teknik eleman Petrofer’in düzenlediği eğitim seminerinde bir araya geldi.


Endüstriyel yağlar konusunda Türkiye’de 1979’den beri ısıl işlem sektörüne olan hizmetleriyle dikkat çeken Petrofer, İstanbul, Bursa, Ankara, Eskişehir, Manisa, Sivas, Mersin ve Erzincan gibi sanayileşmiş şehirlerden gelen misafirlerini Wyndham Grand İzmir’de düzenlediği eğitim organizasyonunda ağırladı.
 
Seminerin konusunun ısıl işlem sektöründe endüstriyel yağların kullanım alanları ile tavsiyelerinden oluştuğunu belirten Petrofer Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, iki gün süren seminerde Alman uzmanlar tarafından özel formülasyonu sayesinde iyi bir soğutma ortamı sağlayan yağların özelliklerinin anlatıldığını söyledi.
 
Demir - çelik, kalıp, cıvata gibi sektörlerin Türkiye’nin şu anda 25 milyar dolar ihracat hacmine sahip otomotiv ve otomotiv yan sanayine hizmet sunduğunu ve bu sektörlerin tamamına özel ürün çeşitlerinin bulunduğunu ifade eden Taşkın, ”Yine 20 milyar dolar ihracat yapan demir çelik ve alüminyum sektörü için de büyük yatırımlarımız var. Metal Isıl İşlem Sanayiciler Derneği (MISAD) işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz seminere katılan arkadaşlarımız umuyorum ki kendilerine fayda sağlamışlardır. Katılımın yoğunluğundan dolayı çok mutluyuz” dedi.
 
2016 Yılında alüminyum metal enjeksiyon sektörü
Her yıl hizmet verdikleri sektörler için özel seminerler düzenlediklerini ve geçen yıl madencilik alanında faaliyet gösteren temsilcileri bir araya getirdiklerini hatırlatan  Petrofer Genel Müdürü Işıl Taşkın Kumcu ise “Başta kağıt, çimento, metal enjeksiyon, maden, demir-çelik, ısıl işlem olmak üzere 17 değişik sektöre için üretmiş olduğumuz 1000’e yakın yağ ürünü bulunuyor. Seneye de tahmin ediyorum ki Türkiye’nin şu anda en çok gelişen ve bilhassa bölgemizde gelişen sektörlerden birisi olan alüminyum metal enjeksiyon sektörü temsilcilerini bir araya getireceğiz” diye konuştu.
 
 
Paylaş Tweet
2722 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM