SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Isıl işlem ile Otomotivin Müthiş Entegrasyonu
 
2015 İnsa Isıl İşlemin Bilişim Yılı
 
Sektörde her zaman otomasyonlar adına ilkleri gerçekleştiren İNSA ISIL İŞLEM şimdi de sistemine HQM yi katarak, parçaların müşterideki çıkış anından teslimine kadar her anı kontrol altına almıştır. Eğitimleri bittikten sonra malzeme sevkiyatını yapacak insa personeli, müşteriden ürünü daha alırken elindeki mobil cihazı ile sisteme online giriş yapacak ve daha sonrasında bu parçaların barkod sayesinde tüm operasyonlarda anlık takip edilmesini sağlayacaktır.
 
Çok kapsamlı HQM programı, ilk defa bu kadar büyük adetli partilerde uygulanmıştır, zaten İNSA firmasını diğer sektör temsilcilerinden ayıran fark bazen milyonları bulan parça adedine sahip lotlarıdır. Tüm fabrika içindeki Laboratuvar ve Makinelerdeki sistemi de birbirine bağlayan bu yazılım,  sistemi otomatik durdurarak kalite kontrol birimine mesaj gönderip ara kontrollerin yapılmasını kişilere bağımlı kalmadan sağlayacaktır.  Yazılım ve Donanım yatırımlarında sektörün öncülerinden olan firma, bu tür gelişmelere 2016 yılında da devam etmeyi hedeflemektedir.
 
 

 

 

Paylaş Tweet
2562 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM