SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
KORDSA’NIN BAKANLIK TARAFINDAN ONAYLI İKİNCİ “AR-GE MERKEZİ

Lastik, Kompozit ve İnşaat Güçlendirme Teknolojileri Pazarının Küresel Oyuncusu Kordsa, T.c Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Onaylı İkinci Ar-Ge Merkezi’ne Sahip Oldu. Kompozit Teknolojilerinin Ar-Ge ve Üretim Süreçlerinin Tek Çatı Altında Toplandığı Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, Resmi Olarak Ar-Ge Merkezi Niteliği Kazandı.

Sabancı Holding iştiraki Kordsa’nın, kompozit teknolojilerinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını tek çatı altında toplamak amacıyla Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, resmi olarak Ar-Ge Merkezi niteliği kazandı. Bu merkezle birlikte Kordsa, resmi onaylı iki Ar-Ge merkezine sahip oldu. Kordsa’nın İzmit’te bulunan diğer Ar-Ge merkezi ise lastik güçlendirme ve beton güçlendirme teknolojilerinde Global ve Türkiye pazarı için Ar-Ge ve inovasyon mutfağı rolü görüyor.
Yürürlükteki 5746 Sayılı Kanun ve yönetmelikleri kapsamında belirlenen kriterleri taşıyan firma ve merkezler, T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak onaylanıyor ve bu nitelikleri resmiyet kazanıyor. 
Bakanlıkça sanayi şirketlerinin teknolojik seviyesini yükseltmek ve hem ulusal hem de uluslararası arenada rekabet edebilir yenilikçi ürünler üretmesini sağlayacak faaliyetlerin desteklenmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen kanun çerçevesinde Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, söz konusu kriterlerin tamamını karşılayarak bu niteliğe hak kazandı.   
 
Kompozit teknolojileri alanında dünyanın sayılı geliştirme merkezlerinden biri olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde temel araştırma, uygulamalı araştırma, teknoloji geliştirme, ürün geliştirme, girişimcilik, üretim süreçlerinin tümü tek bir çatı altında gerçekleştiriliyor. Bu süreçlerin tüm ilgili aktörleri olan araştırmacılar, tasarımcılar, mühendisler, üretim süreci sorumluları ve çalışanları, doktora öğrencileri, doktora sonrası araştırmacılar, öğretim üyeleri, kuluçka firma girişimcileri, aynı ekosistemde bulunuyor ve bu sayede Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi, müşteri gereksinimlerine göre temel araştırmadan başlayıp prototip üretimi ile devam eden ve seri üretim ile sona eren araştırma geliştirme döngüsünün tüm basamaklarında hizmet veriyor
 
Paylaş Tweet
1670 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM