Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Bilz’den Bir Yenilik Daha STA Senkronize Kılavuz Pensi

Bilz takım sıkma sistemleri, Dünya çapında pek çok farklı uygulama alanında ve hemen hemen her türlü makinede kullanılmaktadır. Bilz’in başarısı, sürekli yeni bir ürün geliştirme ve mevcut çeşitliliklerin arttırılmasıdır.

 

Bilz; İngiltere, Fransa, Hindistan ve ABD’de yan kuruluşlarına sahiptir ve 90 yılı aşkın bir süredir otomotiv ve takım tezgahı endüstrisinde yetkin bir ortak olmasının yanı sıra, kılavuz çekme ve yüksek performanslı takımlar alanında dünya çapında bir lider üreticidir. Rekabetin ve son teknolojinin yoğun olduğu, yüksek kalite ve inovasyonu hedefleyen Asya ve Avrupa'da 430 çalışanı ile en iyi hizmeti ve kaliteyi vermektedir.

 

Dünyaca tanınmış ve saygın bir uzmanlığa sahibiz.
Yüksek üretim standartlarımızın yanı sıra Bilz, yoğun uygulama desteği ve müşteri hizmetlerine de büyük önem vermektedir. Müşterinin gereksinimlerine uyacak şekilde birçok tutucu geliştirilmiştir. 

 

Örnek olarak cep telefonu üreticilerinin yoğun olarak yaptığı diş çekme operasyonlarını daha hızlı, kullanılan kılavuzların daha uzun ömürlü ve sistemin daha az maliyetli olması için tasarlanan STA pensleri (Syncro Tap Adapter) gösterebiliriz. Bu ürün o kadar performanslı ve faydalı oldu ki Bilz bunu tüm ER pens tiplerinde üreterek patentini aldı ve tüm müşterilerin kullanımına sundu. Bu ürünü tüm kılavuz operasyonlarına uygun olacak şekilde geliştirdi.

 

Avantajları;
• Standart ER pens tutucular ile kullanılmaktadır. Özel tutuculara gerek yok.

• Tahrikli takımlarda daha hızlı ve daha verimli diş çekebilme imkanı. (C eksenli tornalarda)

• Senkronizasyon hatalarını telafi eder.

• Soğutmalı ya da soğutmasız tüm kılavuz tipleri için uygun (içten su verme max. 50 bar)

• Kılavuza gelen yükleri sönümleme

• Hızlı kılavuz değiştirebilme

• Kılavuz ömründe ve diş kalitesinde en iyi sonuç

• Bakım gerektirmez

• Dar alanlarda kullanım imkanı

• Minimum uzunluk telafisi: + 0,5 mm / - 0,2 mm

 

Bütün bu özellik ve avantajları sayesinde ilk kullanımdan itibaren çekilen dişlerin daha kaliteli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca tek bir kılavuz ile çektiğiniz diş sayısı çok daha fazla artacak. Bakım gerektiren, diş çekme işlemi için aldığınız pahalı tutuculara ihtiyaç olmadığından satınalma ve bakım giderleriniz de düşecek.

 

Detaylı bilgi için 
mustafa.budak@boehlerit.com.tr

Paylaş Tweet Paylaş
692 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM