Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ProLeiS MES ve Süreç Analizi Semineri

Tebis CAD/CAM/MES yazılımı ürünlerinden Süreç Analizi (Danışmanlık) ve ProLeiS İmalat Yönetim Sisteminin (MES) tanıtıldığı seminer  17 Ekim 2019 Tarihinde Bursa Hilton Convention Center da, Türkiye’nin önde gelen kalıp üreticisi firmalarının katılımı ve Tebis Türkiye distribütörü Redoks Mühendisliğin organizasyonuyla gerçekleştirildi.

 

Tebis, tasarım, tersine mühendislik, freze, torna, tel ve dalma erozyon, trim, lazer, robot vb çözümler ile birlikte, ProLeiS planlama sistemi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. TEBIS / ProLeiS İmalat Yönetim sistemlerinin sunumunu Jenö MESZAROS’un gerçekleştirdi.

 

Kalıp üreticileri için, Kalıphanede üretim süreçlerinin yönetimi günümüzün en önemli sorunu haline gelmiştir. Karmaşık kalıpların üretimi, planlanması üretiminin takip edilmesi, gün geçtikçe zorlaşmakta, üreticilerin teslim sürelerine olumsuz yönde yansımaktadır.  ProLeiS bu noktada kalıp üreticileri için özel olarak oluşturulmuş bir yazılım çözümü sunmaktadır. İçerisinde gerçek senaryoları barındıran, Satın alma, Planlama, Tasarım, İmalat Planlama, Dış Tedarik, Lojistik, Üretim, Alt Tedarikçi, Montaj, Test, Kalite Kontrol ve Sevkiyat süreçlerini planlayarak, anlık olarak kontrol etme ve raporlama olanakları sağlayan benzersiz bir çözüm sunmaktadır.

 

ProLeiS müşterilerine sürdürülebilir üretim yapmasını ve kontrol edebilmesini sağlar. Üretim esnasında kullanılan makine, teçhizat ve personelin anlık ve uzun dönem kapasitelerini görmenizi toplam üretim kapasitenizi kontrol ederek kalıp teslim tarihlerini doğru planlamanızı sağlamaktadır.

 

TEBIS / Süreç Analizi (Danışmanlık) alanında sunumu Burak BEKLENOĞLU gerçekleştirdi.

 

Günümüzde rekabet şartları ağırlaşmış olmakla beraber, üretim hızları artmış, verimlilik ve kârlılık değerlerinin sorgulanması ön plana çıkmıştır. Süreç analizi firmanızın güçlü ve zayıf olduğu noktaları belirleme, tedbir alma, güçlendirme, doğru stratejiler ile yatırım planlama vb. konularda sizleri yönlendirerek, verimli, kârlı ve rekabetçi üretim yapmasını hedefler.

 

Süreç analizi, yönetim ve üretim projeleri alanında iki ayrı yönde gerçekleştirilmektedir. Firmaların Yönetim, Teknolojik altyapı ve Üretim departmanlarının analizi yapılarak uluslararası rekabet koşullarına sağlanması hedeflenmektedir. 

 

Süreç Analizi, mevcut durum, uluslararası rakiplere karşı bulunduğunuz konum, teknolojik değerler, Verimlilik ve kârlılık gibi konularda sizlere kısa ve uzun vadeli planlar oluşturarak firmanızın geleceğini planlanmasında sizlere destek sunmaktadır.

Paylaş Tweet Paylaş
1084 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM