Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Bursa Teknoloji Günü

Uddeholm ve ALSEKO’un öncülüğünde her yıl düzenlenen Bursa Teknoloji Günü bu yıl / Kasım 2019 tarihinde Sheraton Bursa otelinde Uddeholm, Sisma ve ABB işbirliğiyle gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Dr. Aziz Hatman ve Ahmet Koç’un yaptığı seminere Karsan ve voestalpine de sunuşlarıyla katkı sağladı.

 

Üç yüz katılımcının davete icabet ve devasa salonun tamamen dolduğu toplantıda Karsan’dan Esat Yaşar Aslan’ın açılış mahiyetindeki Otomotivin Geleceği: elektrikli araçlar sunuşu büyük ilgi çekti. 

Bir başka ilgi çekici sunuş ise ABB Robotik Satış Müdürü Funda Çorakçı tarafından icra edildi: Funda Çorakçı, videolar eşliğinde örnekler üzerinden gerçekleştirdiği sunuşunda tedarikçiler dünyasında verimliliği ve kaliteyi arttırmanın en kestirme yolunun robotlaşmadan geçtiğini anlaşılır bir biçimde gösterdi.

 

Toplantıda ayrıca Dr. Aziz Hatman, AHSS sacların kesme ve form vermesinde en verimli bir şekilde çalışan kalıp çeliklerini ve kaplamaları gerçek örnekler üzerinden anlattı. Seminerin bir başka odak noktası ise üç boyutlu yazıcılar ile kalıp ve parça üretimi idi. Günter Prünner katmanlı üretim teknolojisi ve voestalpine’in verdiği hizmetleri açıklarken, printer imalatçısı İtalyan Sisma’dan Marco Andretta da kalıp imalatı ve soğutma tasarımı konusunda bilgiler verdi.

Paylaş Tweet Paylaş
1100 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM