Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Hypertherm’in Robotmaster Robot Yazılımında Önemli Sürüm Güncellemesi Yapıldı

Roosendaal, Hollanda -15Eylül 2020 -Endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi olan Hypertherm, bugün bir açıklama yaparak robotik programlamayı daha da basitleştirmek için tasarlanmış olan, kapsamlı özellikler ve geliştirmeler içeren Robotmaster Sürüm 7.3 çevrim dışı robot programlama yazılımını kullanıma sunduğunu duyurdu. Sürüm 7.3 içindeki eklemeler şunları içeriyor: 

 

• En yeni CAD dosyası tipleri için destek, 3D baskı desteği ve CATIA, SolidWorks, Autodesk Inventor, Siemens, Solid Edge, AutoCAD, Pro-E/Creo, Rhino ve diğerleri gibi yazılım markaları için üçüncü taraf eklentileri.

 

• Kuka, ABB ve Fanuc gibi büyük robot markaları için son işlemci geliştirmelerine ek olarak, eklemeli imalat yolları oluştururken daha hızlı veri işleme ve robot kodu çıktısı için performans iyileştirmeleri.

 

• Ürünleri spreylemek, kaplamak veya boyamak için robot kullanan şirketler için bir spreyleme simülasyon modülünün yanı sıra eklemeli imalat, yapıştırıcı dağıtımı, kaynaklama ve benzeri uygulamalar sırasında malzeme biriktirmeyi simüle eden bir modülü içeren yeni modüllerin eklenmesi.

 

• Daha doğru süre tahminleri için mevcut modüllerde sayısız üretkenlik iyileştirmesi, Cura ve Slic3r dâhil olmak üzere 3D dilimleme yazılımından g-kodunu hızlı bir şekilde içe aktarma becerisi ve yola göre malzeme konumuna dayalı olarak bir kesme yönünü otomatik olarak ayarlama becerisi.

 

• Yol içe aktarma modülünde kullanıcılara özel talimatları okuma seçeneği ve işlem etkinleştirmelerini ve devre dışı bırakmalarını doğrudan içe aktarılan koddan ayarlama olanağı ve hem g-kodu hem de APT formatları için daha doğru bir etkileşim, işlem simülasyonu ve robot kodu çıktısının avantajından yararlanma seçeneğini sunan önemli geliştirmeler.Hypertherm’in Robotik Yazılım Ekibi müdürü Garen Cakmak şöyle dedi: “7.3 sürümünde bulunan birçok yeni özellik, çevrim dışı robotik programlamayı nasıl daha da kolaylaştırabileceğimizi anlamak için mevcut müşterilerimizin çoğu ile yakinen çalışmamız sonucu geliştirildi. Daha fazla yazılım türü, dosya ve robot için destek ekleyerek müşterilerimizin karşılarına çıkan ve bazen karmaşık olan zorlukları hızlı ve kolay bir şekilde çözmelerini sağlıyoruz.”İlk kez 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve tamamen yeniden tasarlanmış V7 yapısına dayanan Robotmaster, robotik programlamayı, ilk kez kullananlar dâhil herkes için kolay ve sezgisel hâle getirmek için, entegre CAD/CAM işlevini kullanıyor. Yüzey işleme, 3Dfrezeleme, eklemeli imalat, kaynaklama, boyama ve daha fazlasını içeren görevler için robotları programlamak amacıyla birçok farklı sektör tarafından kullanılır. Demo sunumlara ulaşmak için info@robotmaster.com adresine e-posta gönderin veya 855-488-3143 telefon numarasını arayın.Hypertherm dünyanın dört bir yanındaki şirketler tarafından gemi, uçak ve vagon imalatında, çelik bina inşaatında, ağır ekipman üretiminde ve daha fazla işlemde kullanılan endüstriyel kesme ürünlerini tasarlar ve üretir. Ürünleri arasında yüz binlerce işletmeye daha fazla verimlilik ve kazanç getiren performans ve güvenilirlikleri ile güvenilen kesme sistemleri, CNC’ler ve yazılımlar bulunmaktadır. 1968’de kurulmuş olan Hypertherm, %100 ortaklı yapısı olan bir şirkettir, operasyonları ve dünya genelindeki ortak temsilleriyle birlikte 1.800 üzerinde çalışanı istihdam etmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: www.hypertherm.com
İletişim: Yvette Leeflang; +31165 596932 veya yl@hypertherm.com.

Paylaş Tweet Paylaş
5167 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM