Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği’nin 20. Dönem Yönetim Kurulu Belirlendi

 

İki Yılda Bir Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısının 20.Si Derneğin İstanbul Mecidiyeköy’de Bulunan Yeni Merkezinde Gerçekleştirildi.

 

 

Çeşitli illerden gelen üyelerimiz ile toplanan genel kurulda, eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Can AKBAŞOĞLU Divan Başkanlığına; önceki Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin KARALAR Divan Başkan Yardımcılığına; Dernek Personelimiz Seyhan Tangül YILMAZ ise Divan Katipliği görevine oy birliği ile seçildiler.

 
2014-2015 yılı faaliyet raporu ile mali tablolar, 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Uğur KOCAOĞLU ve Genel Sekreter Kubilay DAL’ın sunumlarıyla üyeler ile paylaşıldı. Derneğin bu dönemde yürüttüğü yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri üyeler ile paylaşıldı. Dönem faaliyetlerinden biri olan komite toplantılarını; Aluminyum Komite etkinliklerini komite başkanı Okan DENİZ - Çelikel Aluminyum, çelik komite etkinliklerini komite başkanı Mehmet ÖZALP - Silvan Sanayi, Çevre & ISG etkinliklerini komite başkanı Erdoğan NAS - Erkunt, Tedarikçi komitesi etkinliklerini komite başkanı Adnan AYTEKİN - Tosçelik Granül üyelere aktardılar. Dönemin en öne çıkan ve uzun yıllardır özlemi çekilen sektörel eğitim talebine cevap vermesi planlanan Tüdöksad Akademi etkinlikleri komite Başkanı Seyfi DEĞİRMENCİ tarafından üyelere aktarıldı. Bu dönemin bir başka öne çıkan etkinliği olarak Niyazi AKDAŞ tarafından Başkanlığı yürütülen CAEF – Avrupa Dökümhaneler Birliğinde başlatılan yenilenme çalışmaları genel sekreter Kubilay Dal tarafından üyelere aktarıldı.
 
Uğur KOCAOĞLU; 2014-2015 yönetim döneminde 85 olan dökümcü üye sayımızın 114’e ulaşmasından memnuniyet duyduğunu, Dernek faaliyetlerinin çok daha geniş bir kitleye ulaştığını, bu dönemde de ülkemizin tüm döküm sanayicilerinin Tüdöksad şemsiyesi altında toplanmasına önem vereceklerini söyledi.
Denetim kurulu üyeleri adına denetim kurulu raporunu Aynur Ayhan - Ayhan Metal toplantıya katılan firma temsilcilerine aktardı.
 
Sayın KOCAOĞLU sunumu esnasında önceki yıllarda dernek yönetimine ve faaliyetlerine katkıda bulunan üyelerimize tekrar teşekkürlerini sundu. Yönetim ve Denetim Kurulları yapılan oylama sonucunda ibra edildi. 2016-2017 yılı Çalışma Programı ve Tahmini Bütçesi oy birliği ile kabul edildi.
 
Toplantı gündemi 20. Dönem Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimi ile devam etti. Dernekler Kanunu ve Türk Medeni Kanunu ile gelen değişiklikler nedeniyle Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Tüzüğü’nde yapılan düzenleme ile tüzel kişilerden oluşan TÜDÖKSAD üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı veya temsile görevlendirdiği kişi ile dernek organlarında görev yapabilmektedirler. 
 
 
TEK LİSTE İLE GERÇEKLEŞEN SEÇİM SONUCUNDA GÖREV BAŞINA GELEN ÜYELER ŞÖYLEDİR:
 
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Trakya Döküm San. Tic. A.Ş. Kırklareli M. Uğur KOCAOĞLU
Denizciler Dökümcülük San. Tic. A.Ş. İzmir Umur DENİZCİ
Erkunt Sanayi A.Ş. Ankara Erdoğan NAS
Atik Metal San. Tic. A.Ş. İzmir Murat  ATİK
Ay Döküm Makine San. Tic. A.Ş. Ankara Emin Uğur YAVUZ
Çelikel Aluminyum Döküm İml San. Tic. A.Ş. Kocaeli Okan DENİZ
Silvan Sanayi A.Ş. İstanbul Mehmet ÖZALP
Ardemir Döküm San. Tic. A.Ş. Konya Mehmet Ali ACAR
Tosçelik Granül San. A.Ş. Hatay Adnan AYTEKİN
 
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
Ayhan Metal Pres Döküm San. Tic. A.Ş. Kocaeli Aynur AYHAN
Ertuğ Metal Döküm Mak. San. Tic. Ltd. Şti. Bursa Hüseyin ERTUĞRUL
Mert Döküm İnş. San. Tic. Ltd. Şti. Elazığ Ekrem KANITOĞLU
Elba Basınçlı Döküm San. A.Ş. - Odöksan Bilecik Timur DEMİREL
Özgümüş Döküm San. Tic. A.Ş. Adana Bülent ÖZGÜMÜŞ
 
DENETİM KURULU ÜYELERİ
Ümit Döküm Tic. San. Ltd. Şti. İstanbul Selim ÖZAVAR
Körfez Döküm San. Tic. A.Ş. Kocaeli Yusuf ALAN
Kardökmak Kardemir Döküm Makine A.Ş. Karabük Muharrem BOSTANCI
 
DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
Güven Pres Döküm San. Tic. Ltd. Şti. İstanbul Hakan AŞARI
Kağan Döküm Model San. Tic. Ltd. Şti. Konya Ali SEMİZ
Bilge Döküm Mak. San. Tic. A.Ş. İstanbul Mustafa GÜNAYDIN
 
 
Toplantı sonrası divan başkanı Can AKBAŞOĞLU tüm üyeler adına, görev dönemi süresince verdiği hizmetlerden dolayı Sayın Uğur KOCAOĞLU başkanlığında görev yapan 19. Dönem Yönetim Kuruluna teşekkürlerini ifade ederken, yeni Yönetim ve Denetim Kurullarına da görevlerinde başarılar dilediler.
 
Genel Kurul sonrası yapılan yeni seçilen yönetim kurulu ilk toplantısında, Trakya Döküm San. Tic. A.Ş. temsilcisi ve 10 dönem Yönetim Kurulunda görev alan Sayın Uğur KOCAOĞLU Yönetim Kurulu Başkanlığına; Denizciler Dökümcülük San. Tic. A.Ş. temsilcisi Sayın Umur DENİZCİ ve Erkunt Sanayi A.Ş. temsilcisi Erdoğan NAS  Yönetim kurulu başkan yardımcılıklarına , Aydöküm Makine San. Tic. A.Ş. temsilcisi Emin Uğur YAVUZ  Muhasip Üyeliğe seçildi. 
 
Genel kurula iştirak eden üyeler sektörel konjonktürü değerlendirme, fikir alışverişinde bulunma ve yeni dönemle ilgili önerilerini paylaşma fırsatı buldular. Sektörümüze yönelik nitelikli işgücü kaynaklarına olan ihtiyaç tekrar gündeme gelerek üyelerin Tüdöksad Akademiden beklentileri dile geldi. Hülya GEDİK söz alarak Gedik Üniversitesi olarak bu konudaki girişimlerini paylaştı. Akademinin önümüzdeki faaliyet alanının yetişmiş insan gücüne kaynak yaratması istendi.
 
Toplantıya katılan firma temsilcileri yeni dönem Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dileyerek sektöre hayırlı olmasını temenni ettiklerini dile getirdiler.
Paylaş Tweet Paylaş
7302 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM