Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
TÜDÖKSAD’ın Ev Sahipliğinde İşveç Dökümcüler Derneği Üyelerinden Ziyaret
 
TÜDÖKSAD tarafından organize edilen İsveç Dökümcüler Derneği üyelerinin ziyareti 15-16 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşti. Toplamda 24 kişilik eşli grup ile Trakya Döküm, Albaksan, Çelikel Alüminyum, Arpek ve Arfesan’ı ziyaret edildi.
 
İsveç Dökümcüler Derneği Başkanı Stefan Eldin ( AGE Metall AB’nin sahibi), üyeleri arasında büyük ve küçük dökümhaneler olarak  iki ayrı grup olduğunu, kendi gruplarının yoğunlukla Alüminyum döküm yapan aile şirketleri olarak küçük dökümhaneler olduğunu belirtti. Eldin; İsveç Döküm sektörü ve dökümhaneleri hakkında  ziyaret ettiği firmalara bilgi verdi.
 
Dökümhane ziyaretlerine dair izlenimlerini aktaran Sfetan Eldin, organizasyondan memnun  kaldıklarını, İsveçli dökümhanelere benzer bir organizasyon düzenlenmesi durumunda kapılarının açık olduğunu belirterek davette bulundu.
 
Eldin; “Trakya Döküm, oldukça modern ve büyük bir dökümhane, ayrıca dökümhane ve işleme merkezine hayran kaldık. Çelik alüminyumun çevreye gösterdiği önem ve en yeni teknolojiyle kurulmuş bir dökümhane olması fazlasıyla etkileyici bir durum, bu gelişmişlikte bir dökümhane İsveç’te bulunmuyor” dedi.
 
İsveç Dökümcüler Derneği Direktörü Gert Ove Ellström, “İsveç’te toplamda 100 civarında dökümhane bulunmakta ve genel büyüklükleri kıyaslayacak olursak Türk dökümhaneleri neredeyse 20 kat daha büyük. İsveç’te Türk delegasyonunun gelmesi durumunda dernek olarak organizasyon için hazır durumdayız “ dedi. 
 
Paylaş Tweet Paylaş
3455 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM