Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Akmetal’in Tercihi EGES

 

 

Sektörde 51. Yılını kutlayan ve yurt dışı ağırlıklı çalışan Akmetal, Ergitme sistemi ile ilgili yeni dönem yatırımlarında EGES Endüksiyon Ocakları sistemini tercih etti.

Sistem, çelik ergitme için özel olarak tasarlanmış ULTRAMELT serisi 4MW güç ünitesi ve 8 Ton kapasiteli Endüksiyon Ocağından oluşmaktadır.

 
Eges 11-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar alanında  gerçekleştirilen Ankiros Fuarı’nda  Endüksiyon Ocaklarını tanıtmıştır. Akmetal’in yeni dönem tercihi olmasının sebepleri arasında kaliteli servis ve uzun yıllara dayanan tecrübeli çalışma sistemi ve disiplini yer almaktadır.
 
Akmetal, çelik konstrüksiyon imalat ve montajında gerekli teknolojik ekipmana ve tecrübeli bir kadroya sahip olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Akmetal Uluslararası ve yerli sanayi sektöründe önemli projelerde yer almaktadır.
 
Akmetal’de Sistemin Devreye Alımı Tamamlandı
 
Sektörde 51. Yılını kutlayan ve yurtdışı ağırlıklı çalışan Akmetal, yeni endüksiyon ergitme sistemi yatırımı, devreye alımı tamamlanarak üretime geçilmiştir. Akmetal, çelik konstrüksiyon imalat ve montajında gerekli teknolojik ekipmana ve tecrübeli kadroya sahip olmakla birlikte, ekipmanlarını, sürekli olarak değişim gösteren yeni teknolojiye uyumlu hale getirerek ve güvenirliğini muhafaza ederek faaliyetlerine gayretli bir şekilde devam etmektedir. Firma kurulduğu gün itibariyle koymuş olduğu hedeflerin en başında, projelerde müşteri memnuniyeti ve güvenirlik gelmektedir. Buna bağlı olarak şirketimiz, uluslararası ve yerli sanayi sektöründe adını duyurmuş, liman işletmeciliği alanında öne çıkmış dünyaca ünlü firmalar ile önemli projelere imza atmaya devam etmektedir.
 
EGES İlk olarak 1981  yılında 50 kW konvertör ve  75 kg kapasiteli ocaklar ile Endüksiyon ocağı imalatına başlamıştır. O zamandan günümüze EGES teknolojisini giderek geliştiren EGES kovertör kapasitesini 16 MW’a ocak kapasitesini de 30 ton’a çıkarmıştır. 
 
Orta Frekans Endüksiyon Ergitme ve Bekletme Sistemleri
 
•  Demir ve Demir dışı metal uygulamaları için 25kw’dan 16MW’a kadar ;50Kg ‘dan 30 ton kapasitiye kadar ergitme ocakları 
•  30 ton’a kadar Bekletme Ocakları 
•  Demir dışı uygulamaları için 1 ton kapasiteye kadar Drop-Down Endüksiyon ocakları 
 
Paylaş Tweet Paylaş
3458 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM