Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
EGES, 21.Yüzyılda Profesyonellerin Tercih Ettiği Çözüm Ortağı
Kurulduğu 1975 yılında tristörü hammadde olarak kullanan EGES, 1977 yılında Türkiye’de ilk defa tristör kontrollü redresör, invertör, kesintisiz güç kaynağı ve reaktif güç kontrol rölesi gibi ürünleri müşterisine sunan firma oldu. İlkler peşinde koşmaya devam eden EGES, 1984 yılında ilk yerli endüksiyon ergitme ocağını ürettiğinde konvertör gücü 75kW’ı aşmıyordu. Bugünler de 15MW güce 30 ton kapasiteye çıkarak başka bir ilke imza atan EGES aynı zamanda ilk IGBT’yi kesintisiz güç kaynağında kullandığı 1991 yılından sonra ilk yerli IGBT’li endüksiyon ergitme sistemini de müşterilerine 2010 yılında sunmuştur. 
EGES daha hızlı üretim yapmak, müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek için Şekerpınar  Gebze’de 4 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan yeni mekanik fabrikasında Ağustos 2011 tarihinde   üretimine  başlamış, hizmet kalitesi bakımında da müşterilerine büyük avantaj sağlamıştır.
 
 
Çünkü yeni fabrikayla birlikte üretim kapasitesinin yanında  proje ve üretim bölümlerinde çalışan ekibinin sayısı da artırılmıştır. Buna bağlı olarak üretim hattında çalışan cihazların hızları da artırılmış oldu.
 
Müşterisinin Teknolojik taleplerine hızlı cevap vermeyi özen gösteren EGES, yine yakın tarihlerde değişken çift  frekans teknolojisi ile aynı endüksiyon  ocağında , herhangi bir değişiklik  yapmadan  hem dökme demirler için düşük frekansta  hem de çelik grubu dökümler için yüksek frekansta çalışma imkanı sağlayan sistemlerini döküm dünyasına hizmete sunmuştur.
 
Döküm sanayinde endüksiyon ocağı alımı yapılırken cihaz frekansı tamamen dökülecek ağırlıklı işe göre seçilirdi. EGES’in yeni üretimi değiştirilebilir çift frekans ergitme sistemleri ile artık döküm sanayi sabit frekanslı ergitme sistemlerinin döküm çeşitleri üzerindeki sınırlamasını kaldırdı. İlki kısa bir süre önce devreye alınan EGES’in değişken çift frekans teknolojisi ile donattığı endüksiyon ocağında, herhangi bir değişiklik yapmadan aynı ocakta hem dökme demirler hem de çelik grubu dökümler kusursuz şekilde yapılıyor.
 
Yeni yerinde faaliyetine başladığı  yıldan bugüne büyük hamleler  yapan EGES,  son 2 yılda  İsveç, Meksika, Peru, Şili, Amerika Birleşik Devletleri, Moldovya, Hindistan, Uruguay gibi ülkeleri de referansına katarak , ihracatına eklediği ülke sayısını  47’ye çıkarmıştır.
 
 
Yerli yatırımcısına da son 2 yılda önemli  sayıda proje  teslim eden EGES,  AKDAŞ ve  SAMSUN MAKİNA SANAYİ  firmalarında 15MW-30T, EKDÖKSAN’a 5MW-8T MELT&HOLD, YENAR DÖKÜM’e özel dizayn 3MW+2MW-6T+4T+2T TRIPLE sistemini  ve EGEDEMİR’e  8MW-15T Çelik kütük üretimi için  sistemlerini devreye almıştır.
 
Yine bununla birlikte  kapasite artırımına giden EGEDEMİR  yeni yatırımında da 10MW’lık ergitme sistemini  EGES’e siparişini verdi.
 
Şu sıralar AKMETAL ve ASAŞ sistemlerini fabrikasından  sevk edecek olan EGES, İRAN müşterisi ile geçtiğimiz  günlerde komple çelikhane projesini imzalamıştır. Bu proje Cezayir referansından sonra, 2. Anahtar teslimi çelikhane projesi olacaktır. 
 
Dünyanın dört bir yanında sistemleri başarıyla çalışan EGES, marka bilinirliliğini artırmak, müşterileriyle bir araya gelmek için her yıl olduğu gibi konusuyla ilgili olarak  yurtiçi ve yurtdışında fuarlara katılmaya devam ediyor. Ankiros2014 fuarından çok iyi sonuçlar aldık. Hemen sonrasında Fundiexpo2014 fuarına katıldık. Meksika Fuarında   EGES , Amerika ve Avrupa kıtası başta olmak üzere dünyanın dört bir köşesinden  ziyaretçilerini ağırladı.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3614 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM