Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
WFO tarafından iki yılda bir düzenlenen Dünya Döküm Kongrelerinin 71’incisi İspanyanın Bilbao Kentinde Gerçekleştirildi
71. Dünya Döküm Kongresi Uluslar arası İlgiyi devam ettirdi. Advanced Sustainable Foundry başlığı ile düzenlenen etkinliğe 46 ülkeden 1000 in üzerinde delege katıldı. Katılımcılar, üç günlük teknik oturumlar, Genç Öğrenciler Semineri, Genç Araştırmacılar Programı, Döküm Alıcıları Forumu, Fabrika gezileri, Uluslararası Dökümhane sergisi, Sosyal programlar ve Eşler programları etkinlikleri ile Bilbao’da ağırlandı.
 
WFO Başkanı Vinod KAPUR açılış konuşmasında sistematik küresel değişimlerin etkisinde olan endüstrinin sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığı bilinci hedefleriyle yeni ürünler ve prosesler araştırmak, geliştirmek üzere ilerlediğini vurguladı.
 
İki yılda bir düzenlenen Dünya Döküm Kongreleri katılımcılara güncel bilgiler sağlayarak, tecrübe ve iş ağlarını paylaşma fırsatı vermektedir. Organizasyonun bir parçası olarak WFO, kongre sunumları sırasında en öne çıkan bildirileri tespit ederek sahiplerini ödüllendirmektedir. Bu yılki ödül Huttenes Albertus sponsorluğunda aşağıdaki üç bildiriye verilmiştir.
 
Best Paper Gold Award - Dana Cooper, Fairmount Minerals Ltd, ABD,‘Sustainability is the Key Driver of Innovation’
Best Paper Silver Award - Jaimie Prat, Ask Chemicals, İspanya, ‘Net/Gross Yield Optimisation of High Value Added Steel Castings’
 
Best Paper Bronze Award
U Petzschmann IfG, Almanya, ‘Active Cooling of Resin Bonded Moulds to Reduce the Cooling Time of Heavy Section Castings Without Loss of Quality’
 
Hüttenes Albertus’tan Carsten Kuhlgatz kapanış töreninde bildiri sahiplerine plaketlerini ve ödüllerini takdim etti.
 
Dünya Dökümcüler Birliği; 32 ülke’den 32 üye birlikten oluşmaktadır. Üyemiz Umur Denizci WFO Yönetim Kurulunda görev almaktadır. 71. Dünya Döküm Kongresi WFO’nun üyesi olan İspanya Dökümcüler Birliği Tabira Döküm Enstitüsü ve IK4-Azterlan tarafından organize edilmiştir. Kongre sergisine katılan Tosçelik Granül de sponsor olarak kongreye katkıda bulunmuştur.
 
72. Dünya Döküm Kongresi 21-25 Mayıs 2016 tarihleri arasında Japonya’nın Nagoya şehrinde gerçekleştirilecektir.
 
Bilbao’da düzenlenen 71. Dünya Döküm Kongresine delege olarak üyelerimiz arasından Hakan Yaşar, Hayrettin Çaycı – Demisaş, Adnan Aytekin – Tosçelik Granül, Uğur Yavuz – Aydöküm, Yusuf Alan – Körfez Döküm, Bülent Özgümüş – Özgümüş Döküm, Yaylalı Günay ve İlhan Baltacı, Haluk Güldür – Heraeus, Levend Otsukarcı – Inductotherm, Evren Arıkan – Foseco ve Kubilay Dal katılmışlardır.
 
 
Paylaş Tweet Paylaş
2981 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM