Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
AYD'den, Inductotherm'e 4 indüksiyon siparişi birden!

Konya merkezli AYD Aydınlar Yedek Parça A.Ş., Inductotherm'e 4 adet yeni indüksiyon tavlama sistemi siparişi birden verdi. Şirket bu sayede üretimi yüzde 20 artıracak.

 

Yerli otomobil üretimi için davet edilen firmalar arasında bulunan AYD Aydınlar, Inductotherm'e 4 adet yeni indüksiyon siparişi verdi. Inductotherm Satış Müdürü Sabahattin Özen, "Şirket 4 siparişi de bu yıl başında verdi. Normalde bu çok karşılaşılan bir durum değildir" diye konuştu.

 

4 YENİ ÜRETİM HATTI

AYD Aydınlar'ın verdiği bu sipariş ile 4 yeni üretim hattı kurduğunun anlaşıldığına dikkat çeken Özen, "Dövme hatlarında her presin arkasında bir indüksiyon ısıtma vardır. Dolayısıyla 4 indüksiyon, 4 pres yani 4 üretim hattı demektir. Bunların da her birinin kapasitesi 400-600 kW gücünde bulunuyor" diye konuştu.

 

KAPASİTE YÜZDE 20 ARTIYOR

AYD Aydınlar'ın bu yatırım ile kapasitesini yüzde 10 ile 20 arasında artıracağına dikkat çeken Özen, bunun çok ciddi bir yatırım olduğunu söyledi. Özen, Türkiye'nin en temiz ve düzenli dövmehanelerinden birisinin AYD Aydınlar'da bulunduğunu ifade etti.

 

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

AYD Aydınlar'ın rot rotil üretiminde entegre olarak dünyanın en büyük firması olduğuna dikkat çeken Özen, şirketin kauçuk, çelik dövme, talaşlı imalat, ısıl işlem ve alüminyum dövme olmak üzere içinde birçok bölümü barındırdığını ve 2.500 personelinin bulunduğunu söyledi.

 

16 ADET SİSTEM KURDU

Özen, 4 indüksiyon hattının devreye alınması ile birlikte AYD Aydınlar'da Inductotherm tarafından verilen sistem sayısının 16'ya yükseldiğini söyledi.

Paylaş Tweet Paylaş
6092 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM