Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Inductotherm'in Kurduğu Sistem İle Özmert Çelik Demir Üretimine Hazır

Inductotherm Satış Müdürü Ali Tamer, "Ergitme yatırımı sonrasında şirketin inşaat demiri üretmesi için önünde engeli kalmadı" dedi. 

 

Cezayir'de faaliyet gösteren yüzde 100 Türk sermayeli Özmert Adil Hadid Şirketi, Inductotherm'den aldığı ergitme sistemleri sayesinde inşaat demiri üretimine start verdi. Özmert'in ergitme sistemi yatırımından önce ihtiyacı olan inşaat demirini dışarıdan temin ettiğini ifade eden Inductotherm Satış Müdürü Ali Tamer, "Ergitme yatırımı sonrasında şirketin inşaat demiri üretmesi için önünde engel kalmamış oldu" dedi. 

 

20 TON KAPASİTELİ SİSTEM

Özmert'in inşaat demiri üretilmesi için indüksiyon ile ergitme sistemi verdiklerini belirten Tamer, "Inductotherm'den 2 set, 8 MW 2x20 T kapasiteli ergitme sistemi satın aldılar" diye konuştu. Yatırımın imalat süresinin 5-6 ay sürdüğünü kaydeden Tamer, Özmert'in ergitme sisteminin dışında haddehane yatırımı da yaptığına dikkat çekti.

 

Inductotherm'in çelik sektöründe kalitesi ve düşük üretim maliyeti avantajı ile öne çıktığını belirten Tamer, "Ürettiğimiz sistemlerde arıza oranlarının ve servis ihtiyaçlarının çok düşük seviyelerde olması, enerji tüketiminin en az %10 düşük olması, ve sistemin daha hızlı ergitmesi de bizi rakiplerimizden ayırıyor" dedi. "Ancak Özmertteki ocaklar Inductotherm in imal ettiği en büyük sistemler değil; en büyük sistemimiz 23 MW 2 x 70 T dur" dedi. "Sipariş geldiğinde 30-40 MW 80-100 Tonluk sistemler yapabilecek dizaynımız mevcuttur" dedi 

 

Paylaş Tweet Paylaş
7094 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM