Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
EFSİAD ÜYELERİ ANKARA’da BULUŞTU

Endüstriyel fırın sanayicileri ve işadamları derneği ‘efsiad’,   18 temmuz çarşamba günü ankara’da bulunan iki fabrika ve anıtkabir ziyaretini kapsayan bir günlük ankara gezisi düzenledi.  Planlandığı üzere gezi 18 temmuz 2018 çarşamba günü saat 10:00’da efsiad yönetim kurulu başkanı sayın mehmet özdeşlik liderliğinde yönetim kurulu üyeleri ve diğer misafirlerle birlikte anıtkabir’de başladı. Yaklaşık 20 kişinin katıldığı tören, resmi üniformalı askerlerin efsiad heyetini selamlamasıyla başladı. Ardından efsiad çelengi tören kıtası eşliğinde türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk’ün  mozolesine yerleştirildi, saygı duruşu ve sonrasında üyelerin heyecanı gözlerden kaçmadı. Çelenk töreninin ardından efsiad heyeti şeref defterine mesaj yazmak üzere şeref defteri bölümüne geçti.

 

Şeref defterinin imzalanmasının ardından panoramik savaş müzesi ziyaret edildi. Özellikle Efsiad heyeti için görevlendirilmiş askerin cepheleri anlatırken tiyatral anlatımı dinleyenlerin tüylerini diken diken etti.  
Efsiad’ın Ankara’daki ikinci durağı Atm Atılım Teknik fabrikası oldu. Çeşitli sektörlere endüstriyel fırın ve döküm makine ve techizatları imal eden firma aynı zamanda MKE’ye çeşitli ürünler imal etmektedir.  Firma yönetim kurulu başkanı Sayın Salih Özata ve Murat Tunç tarafından karşılanan heyete toplantı salonunda önce kısa bir tanıtım videosu izletildi. Ardından firma temsilcisi Murat Tunç tarafından  imal edilen ve üretim aşamasındaki makinelerin tanıtımı yapıldı.
 
Ankara’daki son olarak ziyaret edilen tesis ise  Elimko firması oldu. Birçok sektöre elektronik kontrol sistemleri  üreten firmanın yönetim kurulu başkanı Sayın Malik Arival ve firma temsilcileri tarafından kapıda karşılanan Efsiad heyeti,  tanışmalar sonrasında  toplantı salonunda tanıtım videosu izledi. Ardından Elimko üretim hatlarının tamamı Sayın Malik Arival tarafından tanıtıldı. Özellikle Ar-Ge ve Kalibrasyon  Laboratuvarındaki çalışmalar ziyaretçi üyelerimiz tarafından ilgiyle karşılandı.
 
Mayıs 2016 da 17 üye ile faaliyete başlayan Efsiad bugün 43 üyesi ile endüstriyel fırın imalatçılarını yurtiçinde ve yurtdışında birçok mecrada temsil ediyor.  Efsiad yurt içerisinde Makine İmalatçıları Birliği, Makfed ve yurtdışında ise CECOF üyesidir. Efsiad Yönetim Kurulu Başkanlığını Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. YKB Sayın Mehmet ÖZDEŞLİK yürütüyor. 

 

 
Paylaş Tweet Paylaş
3468 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM