Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
TOSÇELİK’ten Başarı
Tosçelik  profil ve Sac Endüstrisi A.Ş Economist Dergisi tarafından yapılan “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında birinci seçildi.
 
16 Şubat 2015 tarihinde  İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen “Anadolu Kaplanları Ödül Töreninde birincilik ödülünü alan Tosçelik İcra Kurulu Üyesi  Şerif Tosyalı; “Hayalimiz yüksek teknolojili çelik ürünlerde Türkiye’nin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmak ve hatta ülkemizi bu sektörde dünyada önemli bir güce dönüştürmek.  Bu ödül, bizim ne kadar yaklaştığımızı gösterdiğinden büyük önem taşıyor” dedi. 
 
“Tosyalı Holding’in ülkemizde; Osmaniye OSB’de 3, İstanbul’da 1, İzmir’de 1 ve İskenderun  OSB’de 9 adet olmak üzere toplam 4 ilde 14 tesisi bulunmaktadır.  Ayrıca Kuzey Afrika Cezayir Tesisi ve Avrupa Karadağ tesisi ile birlikte 16 tesis ile faaliyet yürütülmektedir.
 
Bu Başarı Tesadüf Değil
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı; “Tosyalı Holding’in lokomotif şirketi Tosçelik Yassı Çelikten boru üretimine, inşaat demirinden filmaşine, soğuk sac ve kalaylı tenekeye, haddelenmiş profilden çelik granüle, otomotiv çeliğinden beyaz eşyaya, çelik sektörünün tüm ihtiyaçlarını üreten tek şirket olma başarısını sürdürüyor. Örneğin sadece boru segmentinde dakikada 5 bin metre boru üretiyor olmamız bile bu başarının tesadüf olmadığını ortaya koyuyor. Tek başımıza Türkiye’deki diğer tüm boru üreticileri kadar üretim yapıyoruz” dedi.
 
Fuat Tosyalı sözlerine şöyle devam etti: “Grup olarak sanayi yatırımlarımız devam edecek. 2020 yılında 10 milyon ton üretime ulaşmayı amaçlıyoruz. İhracat hedefimiz ise 2023 için 1,5 milyar doların üzerinde. Yatırımlarımızın, oluşturduğumuz istihdamın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın aynı hızda büyüyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizde taş üzerine bir taş daha koyma sevdası ile çıktığımız bu yolda, gelecekte de yeni hedeflerimize ulaşacağız”.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2778 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM