Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
GÖKSAL GÜNGÖR, GLAFRI’nin YENİ KÜRESEL BAŞKANI OLDU

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi (Global Alumınıum Foıl Roller Inıtıatıve - Glafrı) Küresel Başkanı Seçildi.

 

Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi’nin Şubat ayının ilk haftasında düzenlediği toplantısında, 2016 yılından bu yana başkanlığı yürüten Oliver Hommel görevini Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör’e devretti. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren yassı alüminyum sektörünün lider kuruluşu Assan Alüminyum’un Genel Müdürü Göksal Güngör 2016 yılından itibaren GLAFRI’nin Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
 
Uluslararası bir dernek olan GLAFRI, dünya çapında (Amerika, Avrupa ve Çin dahil olmak üzere Asya kıtalarında) 28 ülkede operasyonları olan 60 alüminyum folyo üreticisi üyeye sahip ve küresel folyo üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini temsil ediyor. GLAFRI, yenilikçi girişimleri ve folyo pazarlarının gelişimini global anlamda desteklemek amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarının koordinasyonunu yürütüyor.
 
Göksal Güngör Kimdir?
1973 doğumlu olan Göksal Güngör, Kibar Grubu’na 1999 yılında katıldı. Assan Alüminyum’da 1999-2011 yılları arasında Satış Fonksiyonlarında çeşitli görevler alan Güngör, 2014-2015 yılları arasında Global Satış ve Pazarlama Direktörü, 2015 Haziran ayından itibaren satış-pazarlama ve tedarik zinciri fonksiyonlarından sorumlu Ticaret Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak çalışmalarını sürdürdü. Güngör, 19 Temmuz 2016 tarihi itibarı ile Assan Alüminyum Genel Müdürlüğü’ne atandı.
 
Güngör, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK); Meksika İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nde (TALSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, European Aluminium Foil Association (EAFA) Üreticiler Grubu Üyesi, European Aluminium Association (EAA) Üreticiler ve İstatistik Grupları Üyesi olarak ulusal ve uluslararası dernek ve kuruluşlardaki görevlerini de aktif olarak sürdürmektedir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2670 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM