Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Güvenli Doğalgaz Kullanımı için Başkentgaz ve MMO Ankara’dan İşbirliği

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş ve Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, arasında  Başkent’te doğalgaz kullanan konutların periyodik  kontrolüne  ilişkin ek protokol imzalandı. Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan ve Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender arasında imzalanan protokol töreninde, üst düzey yöneticiler hazır bulundu.

 

Başkentgaz ile Makine Mühendisleri Odası(MMO) Ankara Şubesi arasında imzalanan protokolle gelecek zamanlarda doğalgaz kullanan meskenlerin periyodik bakımını Makina Mühendisleri Odası gerçekleştirecek. Periyodik olarak gerçekleştirilecek kontroller, mevcut doğalgaz iç tesisatlarının ve cihazların uygunluk denetimini kapsayacak.

 
Doğalgazın konutlarda güvenli bir şekilde kullanılmasını amaç edinen protokol Türkiye’ de ilk olma özelliğini taşımaktadır.
 
Güvenli ve Sağlıklı Bir Hayat İçin
Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan; imzalanan protokolle ilgili şunları dile getirdi, “Tüm Türkiye için örnek olacak ve Başkent’e yakışan bu projede hedefimiz, temiz bir yakıt olan doğalgazın kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunulmasıdır. Bu işbirliği çerçevesinde, mevcut doğalgaz iç tesisat ve cihazlarının belirli periyotlarla kontrol edilmesiyle doğalgazın konutlarda güvenli ve sağlıklı kullanılması sağlanacak. Yaptığımız işbirliği; bir kişinin bile hayatını kurtarmaya katkıda bulunursa bu çabaya değer vermektir. Bağımsız ve bu alanda en yetkin kurum olan Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’ne de bu çabaya ve sorumluluğa ortak oldukları için teşekkür ediyoruz. Güvenli, sürekli bir şekilde dağıtım faaliyetlerimizi yürütmek ve hizmet kalitesini yükseltmek için, birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
Güvenli Doğalgaz Kullanımında Büyük Bir Adım
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender “ Ankara’da Doğalgaz dağıtımı işini devraldığı günden itibaren duyarlı çalışmalara imza atan Başkentgaz ile bu protokolü imzalamış olmaktan dolayı, öncellikle Ankaralı doğalgaz kullanıcıları adına mutluluk duymaktayız. İki kurumun bilgi ve deneyimlerini birleştirmesi anlamına gelen bu protokol, güvenli doğalgaz kullanımı konusunda büyük bir adımdır. Bu proje çerçevesinde, yapacağımız denetimlerle Ankara’da doğalgaz kullanan binaların güvenlik açıklarını ortaya çıkaracak, kullanıcılara bildirimlerde bulunarak çözümler ortaya koyacağız. Güvenli ve sağlıklı doğalgaz kullanımı konusunda attığı bu öngörülü adım nedeni ile Başkentgaz’ı kutluyor, bu projenin Türkiye’deki diğer dağıtım şirketlerine de örnek olmasını diliyoruz” dedi.
Paylaş Tweet Paylaş
3763 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM