Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Bi̇leci̇k Demi̇rçeli̇k 35 Tonluk Ocağı Devreye Alındı

 

Bilecik’te Çelik Kütük ve İnşaat Çeliği Üretimi Yapmakta Olan Bilecik Demirçelik’in İnductotherm’e Sipariş Ettiği ve Daha Önce Sevkıyatı Yapılan 35 Tonluk Ergitme Ocağı Devreye Alındı. 

Inductotherm Gebze fabrikasında tümü yerli malzeme, işçilik ve teknik personel ile imalatı yapılan 35 tonluk İndüksiyon ocağı Türkiye’de üretilmiş en büyük kapasiteli indüksiyon ocağı olmuştur. Devreye alınan ve ilk ergitme işlemi gerçekleşen ocak, 16.000+1500 kw VIP Dual Trak Plus Güç ve Kontrol Üniteli 35T/Saat ergitme kapasiteli Steel Frame Ergitme Ocağı olarak Türkiye’nin gururu olmuştur.
 
Inductotherm Türkiye 1990 yılında, Inductotherm Gebze Tesisleri’nde kurulmuştur. Kuruluşundan sonraki ilk yıllarında sadece indüksiyon ergitme ocaklarına servis hizmeti veren firma 1994 yılında ergitme ocağı imalatına başlamıştır. 2002 yılında ise  Inductoheat marka indüksiyon ısıtma ürünlerinin satış ve servis hizmetini vermeye başlamıştır. Bundan bir yıl sonra ise dövme sektöründen gelen taleplerle ilk yerli indüksiyon ısıtma sistemi üretilmiştir. Diğer taraftan Inductotherm ortalama %70 yerli oranı ile Gebze Tesislerinde üretilmektedir. Inductotherm Türkiye hali hazırda 4500 m2’lik üretim sahasında , 70 kişilik personel ile  hem ergitme ocakları, hem de ısıtma sistemleri için yıllık toplam 100 sistem üretim kapasitesi  ile üretimine devam etmektedir.
Paylaş Tweet Paylaş
4272 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM