Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Tusi̇d’den İhracatı 3 Katına Çıkaracak Proje

Tusid, 24 Kasım 2017 Cuma Günü Sheraton Grand Adana Hotel’de Gerçekleştirdiği Adana Bölge Toplantısında Üyeleri İle Bir Araya Geldi. Tusid Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak’ın Açılış Konuşmasını Yaptığı Toplantıda Sektörel Gelişmelerden Söz Edildi. İhracatın Gelişimine Destek Olduklarını Söyleyen Gürkaynak, “Dış Ticaret Hacmimizi Ve İhracatımızı 3 Katına Çıkarmak İstiyoruz. Bu Amaçla Türkiye Züccaciye Ve Endüstriyel Mutfak İhracatçıları Birliği’nin Kurulması Yönünde Bir Proje Başlattık” Dedi. Gürkaynak, Yaptığı Konuşmada Gastronomi Turizmi İle İlgili Eylem Planının Hazırlandığını Da Duyurdu.

Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD), 24 Kasım 2017 Cuma günü Sheraton Grand Adana Hotel’de gerçekleştirdiği Adana Bölge toplantısında üyeleri ile bir araya geldi. TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda sektörel projelerden söz edildi.

 
“İhracatımızı 3 katına çıkarmak istiyoruz”
Ahmet Gürkaynak, sektörün dünyadaki konumu hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Gürkaynak, “Endüstriyel mutfak, çamaşırhane, servis ve ikram ekipmanları sektörü, son yıllarda Türkiye ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri oldu. Bugün Almanya ve İtalya’nın ardından Avrupa’nın en büyük üçüncü üreticisi konumundayız. Sektörün pazar büyüklüğü yaklaşık 12 milyar TL’ye ulaştı. Dış ticaret hacmimizi ve ihracatımızı 3 katına çıkarmak istiyoruz. Bu amaçla Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altında Türkiye Züccaciye ve Endüstriyel Mutfak İhracatçıları Birliği’nin kurulması yönünde bir proje başlattık” dedi.
 
“Gastronomi turizmi konusunda eylem planı hazırlanıyor”
Türkiye’de sektörünün ilk ve tek örgütü olan TUSİD, sektörü yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak, sektörün dünya piyasalarındaki haklarını korumak adına önemli çalışmalar yapıyor. Ahmet Gürkaynak, yaptığı konuşmada fuarlara verdikleri önemin altını çizerek, gelecek yıl düzenleyecekleri Hostech by TUSİD fuarına Anadolu’daki iş dünyasının ciddi bir katılım göstermesini beklediklerini belirtti. Gürkaynak, gastronomi turizmi ile ilgili gelişmeleri de aktardı: “Türkiye’de devlet düzeyinde gastronomi turizmi konusunda bir eylem planı hazırlanıyor. Gastronomi turizminde önümüzdeki dönemde yaşanacak olumlu gelişmeler, bizim sektörümüz için de son derece önemli. Bu gelişmeler bizi de heyecanlandırıyor” dedi.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3513 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM