Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Efsi̇ad Üyeleri̇ Almanya Tekni̇k Gezi̇si̇nde Buluştu

2016 Haziran Ayında Kurulan Efsiad(Endüstriyel Fırın Sanayicileri Ve İşadamları Derneği), Kurulduğundan Bu Zaman Üyeleri İçin Gerekli Birçok Konuda Güzel Çalışmalar Gerçekleştirdi. Üyeleriyle Birlikte İlk Kez Yurtdışı Teknik Gezisini Gerçekleştirdi. 24 Ekim 2017 Tarihinde  Sabah Erken Saatlerinde Almanya’nın Hannover Şehrine Gelindi. Çok Başarılı Ve Düzeyli Geçen Teknik Gezinin Amacına Ulaştığına İnanıyorum.

İlk gün gezimiz;

Petrofer GmbH Fabrikası ziyareti gerçekleştiridi. Petrofer Türkiye İstanbul şubesi Müdürü Atila Koçak tarafından ev sahipliği yapılan Petrofer, 1940 lı yıllarda üretime başlayan ve her yıl yeni yatırım ve projelerle büyüyen Petrofer ailesi Dünya da Çin den,Brezilya ya kadar  sanayinin en güçlü olduğu 13 ülkede üretim yaparak ,otomotivden,kağıt sanayine,demir çelikten,uçak sanayine,ısıl işlemden,metal enjeksiyona kadar çok farklı sektörlerde 1200 çeşit çok özel ürünlerle çözüm üreten bir konuma gelmiştir.
 
Daha  sonra Osnaburg Kromschröder Fabrikası ziyaret edildi.
 
1.Firma davetlisi olarak  Osnaburg Şehir Merkezinde Akşam Yemeği gerçekleşti. Önder mühendislikten Arda Ülgen ve Gürkan Korkmaz ev sahipliği yapılan Honeywell Kromschröder şirketi Almanya’nın Osnabrück kentinde bulunmaktadır. Kromschröder satış müdürlerinden Gerrit Wohlschlaeger ve Cristoph Hölscher bizleri ağırladı. Elektronik ve mekanik ürün gamının önemli bir kısmının imalatı ziyaret ettiğimiz fabrikada, Almanya’da yapılmaktadır. 
 
Kromschröder son teknoloji ürünleri ve sistem çözümleriyle gaz yakma, kontrol, güvenlik ve ölçüm konusunda dünya çapında lider şirketlerdendir. Konut ve ticari gaz sayaçlarının yanı sıra, endüstriyel kullanım ve fırınlar için yakma sistemleri, güvenlik valfleri, kontrol ekipmanları gibi ürünleri, müşterilerine servis ve teknik destek ağı ile sunmaktadır. Gaz dağıtım ve kullanım konularında sektöre yön ve ilham veren ürünlerin doğduğu Kromschröder şirketi, Ar&Ge, sektörel eğitim ve çevre koruma konularında gelecek nesiller için çalışmaktadır.
 

 

İkinci gün gazimiz; Köln’de düzenlenen HK 2017 Isıl İşlem kongresi ve fuarı ziyaret edildi.
 
Üçüncü gün gezimiz;  5.5 saat yolculuktan sonra  Stutgart’a Gidilerek WS GmbH Fabrikası ziyaret. Firma davetlisi olarak öğle yemeği gerçekleşti. Sarvion Endstriyel Malzemeler firmasından Cihan Balaban ve Bülent Çivici ev sahipliğinde yapılan WS fabrikası 1982 yılında kurulmuş bir işletme O zamandan beri endüstriyel fırınlar için yüksek verimli, düşük emisyonlu brülör sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır. Faaliyetler dünya çapında araştırma, mühendislik ve tasarım, üretim, satış ve servis içerir. Yıllık 25 milyon Euro cirosu olan firma Endüstriyel fırınlar için enerji verimli ve düşük emisyonlu gaz ısıtma sistemleri konusunda uzmanlaşmış.
 
Dördüncü gün gezimiz; Karl Dungs Fabrikası ziyaret edildi. Firma davetlisi olarak Öğle Yemeği gerçekleşti. Dungs Türkiye’den Murat Gül, Koray Öztürk ve Sultan Örenay evsahipliği yapılan 1945 yılında kurulan DUNGS; Isıtma, Proses Isıtma sanayi ve Kojenerasyon alanlarında yenilikçi sistem çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. DUNGS Grubu dünya çapında 500’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyor, tabii ki bunun büyük bir kısmı Almanya’nın Schorndorf yakınlarındaki Urbach kasabasında bulunan fabrikasın da çalışıyor.
 
Mercedes Müzesi gezisinden sonra Türkiye’ye dönüş yapıldı.
WS GmbH
Dungs Fabrikası
Paylaş Tweet Paylaş
5009 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM