SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
“Meet The Heat” Serisi Ipsen Toplantılarının İkincisi Gerçekleşti
"Meet The Heat” Serisi Ipsen Toplantılarının İkincisi 21 Nisan 2016 Tarihinde,  Kleve’deki Ipsen Fabrikasında, Avrupa Ve Amerika’dan 120 Civarında Isıl İşlem Yetkilisinin Katılımları İle Yapıldı.
 
 
Ipsen firmasının düzenlemiş olduğu seminere dünyanın birçok yerinden ısıl işlem yetkililerinin katılımıyla gerçekleşmiş olup, Türkiye’den MISAD üyeleri de yer almıştır. Konu ile ilgili Ipsen Türkiye Temsilcisi Eksaş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çelik Bey’in ve MISAD Yönetim Kurulu Başkanı Koray YAVUZ Bey’in yorumları şu şekildedir.
 
 
 
Ipsen Türkiye Temsilcisi Eksaş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çelik
“Meet the Heat” serisi Ipsen toplantılarından ikincisi bu yıl da Kleve’deki Ipsen fabrikasında, 21 Nisan 2016 tarihinde, Avrupa ve Amerika’dan 120 civarında Isıl İşlem yetkilisinin katılımları ile yapıldı. En çok katılımın, beklenildiği gibi Almanya’dan olmasına karşılık Türkiye 20 civarında bir katılım ile ikinci sırayı aldı. Isıl işleme gönül vermiş tüm şirketlere ve özellikle destekleri için MİSAD yetkililerine teşekkürü bir borç biliriz.  Hem fuarlarda hem de bu tip toplantılarda Türk Isıl İşlemcilerinin katılımları ile verdikleri destek bizleri ilerisi için daha iyi şeyler yapmaya teşvik etmektedir. 
 
Isıl İşlem teknolojileri özellikle otomotiv ve havacılık sanayiinden gelen talepler ile hızla gelişmekte, çevreye duyarlı yenilikçi sistemlerin ortaya çıkması ile de hem ülkemizde hem de dünyada yatırımların artmasına neden olmaktadır. Ipsen ve Eksaş olarak ana amacımız bu taleplere en uygun çözümleri sunabilmek ve her zaman kullanıcı ile birlikte onların yanında hareket etmektir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türk Isıl İşlem sanayi Almanya gibi diğer gelişmiş ülkelerin Isıl İşlem kuruluşlarından hiç te geri değil hatta birçoklarından daha öndedir.
 
Isıl İşlem, Türk sanayiinin parlayan bir yıldızı olarak yoluna devam etmektedir. İleride yapılacak toplantılarda görüşmek ve bilgilerimizi paylaşmak dileği ile….”
 
 
 
 
MISAD Yönetim Kurulu Başkanı Koray YAVUZ
Büyük bir hızla yerli ve yabancı firmaların yeni katılımları ile üye sayısını arttırarak sektörümüzün tüm temsilcilerini kucaklamaya çalışan derneğimiz, üyelerimizden İPSEN firmasının değerli katkıları ile  20 Nisan 2016 ile 22 Nisan 2016 tarihleri arasında çok önemli bir organizasyona imza attı. Yapılan gezide ilk önce ısıl işlemin bir çok çeşidini uygulayan uluslararası bir ısıl işlem zincir şirketlerine sahip bir firmanın ziyareti ve daha sonra metal ısıl işlem dalında yeni bir çığır açan teknolojilerin teoride ve pratikte nasıl uygulandığını hem dinleme hem de görme fırsatını yakaladık.
 
Ekim 2015 tarihinde ABD Detroit bölgesindeki teknik gezimizde fason ısıl işlem yapan Amerikan şirketlerinde pratik uygulamalarını gördüğümüz bu sistemlerin teorik olarak tüm ayrıntılarını dinlemek ve daha sonra imalat aşamasını adım adım görmek eminim üyelerimizin yeni ufuklara yelken açmasına vesile olacaktır.
 
Dünyada büyüyen ekonomi ve sanayisi ile her zaman parlayan bir yıldız olmaya başaran ülkemizin konusundaki başrol oyuncuları olarak yabancı meslektaşlarımız ile aynı platformda tanışma ve kaynaşma fırsatını yakalamamıza sebep olan ve bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Murat ÇELİK Beye, basın konusunda Dünyanın neresinde olursak olalım bizleri yalnız bırakmayarak varlığıyla ve kalemi ile sektörümüzü kucaklayan Kenan ANIL ve ekibine bu vesile ile tekrar teşekkür eder, Ekim 2016 tarihindeki Köln’de yapılacak ‘’ Isıl işlem ve ekipmanları ‘’ fuarında yapacağımız teknik fabrika gezileri ve fuar gezisi için şimdiden herkesi MISAD derneğimiz adına davet ederim.
 
 
 
 
 

 

Paylaş Tweet
2920 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM