SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği MISAD Genel Kurulu Düzenlendi

 

Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği MISAD Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs 2016 Günü Kadıköy Hilton Otel’de Gerçekleştirildi.

 

 

2008 yılında kurulan MISAD, kurulduğunda itibaren Isıl işlem sektörünü bir araya getirirken sektörün sorunlarına çözümler üretmek için kısa zaman içinde sektör aktörleriyle çalışmalar gerçekleştirmiştir.

 
Bu süreç içerisinde derneğimizin ulusal ve uluslararası ilişkilerinin sağlam temeller oluşturduğuna, sektörü biraraya getirdiğine inanıyoruz. 9 yıl içinde yapılan faaliyetleri sürdürebilme adına 27 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Kadıköy Hilton otelinde Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti.
 
 
Konu ile ilgili MISAD Başkanı Koray YAVUZ ile gelecek planları üzerine konuşuldu.
 
 
 
 
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği MISAD Yönetim Kurulu Başkanı Koray YAVUZ 
 
“Öncelikle katılım gösteren  tüm üyelerimize teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz andan itibaren eski yönetimin bıraktığı yerden devam ederek derneğimizi daha iyi bir noktaya taşıma gayreti içerisinde olduk. Görev süremiz içinde Derneğimizi daha iyi bir konuma getirmek ve sektörün yaşadığı sorunlara çözüm sağlamak için kamu ile ilişkilerimizi geliştirme süreci içerisine girdik.
 
Bu süreç içerisinde Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, TUİK ile görüşmelere başladık ve devam ediyoruz. Sektördeki nitelikli eleman sorununu çözmek için  eğitim faaliyetleri ile ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Dernek Yöneticimiz Sefa Mutlu bu konu hakkında Gedik Üniversitesi ile görüşmelerini sürdürmekte fakat yasal değişiklikler nedeni ile bu görüşmeleri şu anda durdurduk ve yasa değişikliğini beklemekteyiz.
 
Derneğimizin daha güçlü olması için üye sayımızın yükselmesi gerekmektedir. Şuanda üye sayımızı 62’ye ulaştırdık. Üye sayımız ne kadar artarsa dernek faaliyetlerimizin sektör için o kadar verimli olacağını düşünerek çabalarımızın bizi daha ileriye taşımasını hedefliyor, sizlerin de bu konu hakkında desteklerinizi bekliyoruz. Derneğimizin düzenlediği tüm gezilerin birlik ve beraberliğimizi artıracağını düşünerek kültürel faaliyetlerden de bahsetmeden geçemiyoruz. ABD’deki geziyi örnek verebiliriz. Gezdiğimiz fabrikaların yanı sıra ABD’deki Airforce müzesi, Ford müzesi ve ABD’deki ilk yerleşim ve yaşam tarzının sergilendiği müzeleri de görme fırsatımız oldu. İleriki dönemlerde de bu tarz gezileri gerçekleştirmeyi planlamaktayız.
 
Tüm üyelerimize, yeni dönemimizde yapılmış olan, devam eden ve yapılmasını planladığımız tüm projelerin verimliliğini sağlayabilmek için aktif görevler vermeyi planlıyoruz. Konular ile ilgili komisyonlar oluşturarak daha ciddi işler yapacağımıza inanıyorum” dedi. 
 
Ayrıca bu organizasyonda farklı bir konsept oluşturarak Bilginoğlu, Bulut Makine, Nikon, ALS, Sarvion, Prestij Yayıncılık ve Noma Pozitif Ajans  firmalarının sponsorluğunda sergi alanı oluşturduk.
 
 
MISAD YÖNETİM KURULU
 
Yönetim Kurulu (Asil) 
Koray YAVUZ
Utku İNAN
Soner YILMAZ
Cihan BALABAN
Ergin AKYÜZ
Gürkan GENÇLER
Gökhan LALE
 
Yönetim Kurulu (Yedek) 
Sabahattin ÖZEN
Yılmaz TÜRE
Kenan ANIL
Aydın TEMİZ
Bora AYDIN
Serkan ATAŞ
Murat SERDAROĞLU
 
Denetleme Kurulu (Asil) 
Önder YÜCEL
Barış TELSEREN
Oğuzhan DEMİRCİ
 
Şakir CİBER
İsmail BİLGİNOĞLU
Ahmet CAHİT YÜKSEL
 
 
MISAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDAN GÖRÜNTÜLER
 
 
 
Paylaş Tweet
4289 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM