SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM

1957 Yılından Bu Yana Metalurji Ve Döküm Sektöründe Faaliyet Gösteren Silvan Sanayi, Kartal Ve Gebze’de Bulunan Fabrikalarına Ek Olarak Gebze Dilovası’nda Bulunan Makine İhtisas Sanayi Osb Deki Yeni Ve Modern Tesislerine En Yeni Teknoloji Tri-Trak  İndüksiyon Ergitme Sistemini Satın Aldı. Önceki Ergitme Ocakları Da İnductotherm Markası Olan Silvan, Dilovası’nda Bulunan Fabrikaları Henüz İnşaat Halindeyken Siparişlerini 2015 Yılında Vermişti.

Tri-Trak Sistemi Türkiye’de İlk kez Uygulandı

2016 yılında teslimatı yapılan indüksiyon ergitme sistemi, 8,500kW Tri-Trak 3x8000KG Stell Shell den oluşmakta olup aynı anda herhangi iki ocak 4000kW güç ile ergitme yapabilirken 3. Ocak 500kw ile bekletmede tutulabilmektedir. Avrupa ve Amerika’da örnekleri bulunan sistem Türkiye’de ilk kez Silvan’da uygulandı ve sistem başarı ile çalışmaktadır. Melt Manager Plus sistemi ile ergitme sistemine ait bilgiler toplanarak ergitme takibi, ve ergitme otomasyonu yapılabilmektedir. Silvan Sanayi Tri-Trak ergitme ocakları İnductotherm Türkiye’nin donanımlı teknik personelleri tarafından mart 2017 de testleri yapılarak başarı ile devreye alındı.
 
Inductotherm Türkiye 1990 yılında, Inductotherm Gebze Tesisleri’nde kurulmuştur. Kuruluşundan sonraki ilk yıllarında sadece indüksiyon ergitme ocaklarına servis hizmeti veren firma 1994 yılında ergitme ocağı imalatına başlamıştır. 2002 yılında ise  Inductoheat marka indüksiyon ısıtma ürünlerinin satış ve servis hizmetini vermeye başlamıştır. Bundan bir yıl sonra ise dövme sektöründen gelen taleplerle ilk yerli indüksiyon ısıtma sistemi üretilmiştir. Diğer taraftan Inductotherm ortalama %70 yerlilık oranı ile Gebze Tesislerinde üretilmektedir. Inductotherm Türkiye hali hazırda 6000 m2’lik üretim sahasında , 75 kişilik personel ile  hem ergitme ocakları, hem de ısıtma sistemleri için yıllık toplam 100 sistem üretim kapasitesi  ile üretimine devam etmektedir.
 
Paylaş Tweet
1555 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM