Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Eset, Telefonları En İyi Koruyan Yazılımlar Arasında

Siber güvenlik kuruluşu ESET, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Test’in “Android için en iyi antivirüs” testinde öne çıktı. ESET Mobile Security yazılımı, 17 markanın katılımıyla yapılan testlerde yüzde 99,8 ile yüksek skor elde etti.

 

AV-Test, Temmuz 2020’de gerçekleştirdiği testte, varsayılan ayarları ve tüm ürünlerin en son sürümlerini kullanarak Android için 17 mobil güvenlik ürününü değerlendirdi. Test, performans ve yanlış teşhisler dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılım tespitine ve ürün kullanılabilirliğine odaklandı. AV-Test, bunları gerçekleştirirken de, gerçek dünya ortamı oluşturmak üzere tüm dünyadan kötü amaçlı yazılım örneklerinin bulunduğu geniş koleksiyonlarından birini kullandı. 

 

En yüksek skor 
ESET Mobile Security, “Gerçek zamanlı en son kötü amaçlı Android saldırılarına karşı koruma” ve “Son 4 haftada keşfedilen yaygın kötü amaçlı Android yazılımı tespit etme” testlerinde yüzde 99,8 ile en yüksek skorları elde etti.

 

Pil ömrünü kısaltmıyor ve cihazı yavaşlatmıyor 
Android için ESET Mobile Security uygulaması, pil ömrünü kısaltmaması ve cihazı yavaşlatmamasıyla da ilgi çekti. Teste tabii tutulan ESET Mobile Security çözümü, uygulama kontrolü, arama engelleme ve güvenli tarama gibi temel ama güçlü işlevleriyle de dikkat topladı. 

 

Sonuçları yorumlayan ESET Ürün Müdürü Branislav Orlík: “Telefonlarımız, dijital hayatlarımızın merkezinde. Kullanıcılarımızın ve kişisel, profesyonel verilerinin korunması, hayati önem taşıyor. AV-Test’de ESET’in elde ettiği sonuçlar, müşterilerimize her zaman en iyi IT güvenlik çözümleri sunma sözümüze bağlılığımızın en iyi göstergesidir. Bu sonuçtan gurur duyuyoruz” dedi.

Paylaş Tweet Paylaş
732 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM