Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
INDUCTOTHERM SINIRLARI YÜKSELTİYOR

Türkiyede üretilmiş en büyük güce sahip ınductotherm’in 3,750kw-1000 hz ınductoforge ındüksiyon çubuk ısıtma sistemini devreye alan çelik bilya üreticisi grindballs, pazarının hakimi oldu.

 

Dünyanın lider indüksiyon sistem- leri imalatçısı olan Inductotherm, Grindballs (Dövme, Çelik, Bilya Sa- nayi) için ürettiği indüksiyon ısıtma sistemi ile Türkiye’de imalatında sınır olmadığını göstermiş oldu. Inductotherm’in kurduğu 3,750 kW güce sahip sistemi devreye alan çelik bilya üreticisi Grindballs, pa- zarının hakimi oldu. Şu anda Türki- ye’deki en büyük indüksiyon ısıtma sisteminin Grindballs’ta bulundu- ğunu belirten Inductotherm Satış Müdürü Sabahattin Özen, “Grind- balls’a verdiğimiz sistem 3750 kW- 1000 Hz, 12,5 ton/saat kapasitesi ile çap 60’tan 120’ye kadar 6 metre boyundaki çelik çubukları ısıtmak için tasarlandı. Tam otomatik yükleme mekanizması olan bu sistem özellikle seri imalat sıcak dövme üretimi için uygundur” diye konuştu.

 
KURDUĞU ÜÇÜNCÜ SİSTEM
Has Çelik Grup bünyesindeki Grind-
balls’a daha önce 325, 1,000 ve 2,200 kW değerinde olmak üzere 3 ayrı indüksiyon çubuk ısıtma sistemi ürettiklerini hatırlatan Özen, şirketin ağırlıklı olarak çimento ve madencilik sektöründe kullanılan öğütücü bilya üretimi yaptığını söyledi.
 
YAPIMI 7 AY SÜRDÜ
Grindballs’a kurdukları sistemin 2017 yılında devreye alındığını be- lirten Özen, yaklaşık 25 metrelik bir hat uzunluğuna sahip sistemin imalat aşamasının 7 ay sürdüğünü söyledi. Inductotherm’in verdiği sistem ile Grindballs’un ürün portföyünü geliştirdiğini belirten Özen, “Şirket daha önce kurduğumuz sistemle 70 mm çapa kadar bilya üretimi gerçekleştiriyordu. Son kurduğumuz sistem sonrasında ise 140 mm çapa 

kadar üretim yapabilir duruma ulaştı. Dolayısıyla şirketin hem ürün gamı genişledi hem de kapasitesi arttı” diye konuştu.
 
 
Inductotherm’in verdiği sistem sonrasında Grindballs’un pazarın hakimi olduğuna da dikkat çeken Özen, servis, yedek parça ve yüksek kalite nedeniyle Grindballs’un Inductot- herm’i tercih ettiğine dikkat çekti.
 
RAKİPLERİNİN ÖNÜNDE
Türkiye’de indüksiyon ısıtma sisteminin son yıllarda yaygınlaştığına dikkat çeken Özen, sektörde irili ufaklı birçok rakiplerinin bulun- duğunu söyledi. Inductotherm’in uluslararası arenadaki konumu ve mühendislik gücü sayesinde ra kiplerinin çok ilerisinde olduğuna dikkat çeken Özen, “Biz fabrikamızda 16.500 kW ergitme güç ünitesi ürettik. Aslında bizim için bir sınır yok. Gelecek her siparişe uygun indüksiyon ısıtma sistemi üretebilecek durumdayız” dedi.
Paylaş Tweet Paylaş
79504 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM