Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
2. Ulusal Döküm Kongresi Yüksek Katılım ile Gerçekleşti

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından organize edilen 2. Ulusal Döküm Kongresi 30 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir Büyük Efes Swissotel’de yüksek katılımla gerçekleşti.

 

Dökümcüler Akşamı, Şehir ve dökümhane gezileriyle birlikte görkemli bir şölen havasında geçen Kongre, Türk Döküm Sektörünün gücünü bir kez daha ortaya koydu. Kongre açılış konuşmasını TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Umur Denizci yaptı.

 

Sayın Denizci, yoğun katılımdan duyulan memnuniyeti dile getirilerek bu başarılı organizasyona katkı veren tüm sponsorlara, kongre danışma ve yürütme kuruluna, ofis çalışanlarına ve dinleyicilere teşekkür etti. Ülkemizin sahip olduğu birikim ile birlikte genç iş gücü ve çalışma azmiyle daha yüksek seviyelere ulaşacağına emin olduğunu söyledi. Yeni dönemde düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi vererek tüm sektör mensuplarından bu yoğun katılımı devam ettirmelerini istedi.

 

Kongre etkinlikleri kapsamında 29 Kasım Cuma günü TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu ile birlikte teknik geziler düzenlendi. İlk olarak Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üyemiz Nemak İzmir Döküm Firması ziyaret edildi. Sonrasında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üyemiz Ruba Fermuar Pres Döküm tesisi gezildi ve kendilerinin ikramı ile öğle yemeği yendi. Gezinin son durağı ise yine Manisa’da bulunan tedarikçi üyemiz Çukurova Kimya oldu. Oldukça keyifli geçen gezilerden sonra bizleri ağırlayan üyelerimize teşekkür edildi ve hediyeler takdim edildi.

 

2. Ulusal Döküm Kongresi yüksek katılım ile gerçekleşti
İlki 2017 Yılında Eskişehir’de gerçekleşen ve sektör tarafından çok fazla ilgi gören 1. Ulusal Döküm Kongresi’nin üzerinde katılımcının olduğu 2. Ulusal Döküm Kongresi’nde İki gün boyunca 40 sözlü, 14 poster sunumu yapıldı.

 

Toplam katılımın 500 kişiyi geçtiği kongrede bu yıl ilk defa düzenlenen paneller büyük ilgi gördü. 30 Kasım Cumartesi Günü gerçekleştirilen Gençlik Panel’inde konuşmacı olarak, Atik Metal’den Oğuzhan Atlıhan, Döktaş Dökümcülük’den Elvan Bilge Menteşe, Çukurova Kimya’dan Dr. Haydar Kahraman ve Dirinler Döküm’den Nejat Sinanoğlu katıldı. Panelin başında TÜDÖKSAD İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen gençlere panelin düzenlenme amacı hakkında bilgi verdi ve ‘’Gençler Sektörü Anlatıyor’’ temalı videoyu paylaştı. Sonrasında panelistler sırayla söz alarak kendilerini ve firmalarını tanıttı, tecrübelerini paylaştı ve tavsiyelerde bulundu.

 

1 Aralık Pazar Günü gerçekleştirilen Eklemeli İmalat Panelinde konuşmacı olarak; Ekstra Metal’den Dr. Arda Çetin, Sakarya Üniviersitesi’nden Ekrem Altuncu, GE Aviation’dan Onur Önder, Oskar Frech’den Dr. Waldemar Sokolowski ve Uddeholm TR’den Koray Arslan yer aldı. Büyük İlgi gören panelimizde konuşmacıların sunumlarından sonra soru cevap kısmına geçildi.

 

Sektör dökümcüler akşamında buluştu
Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından İzmir’de düzenlenen 2. Ulusal Döküm Kongresi’yle birlikte yapılan Dökümcüler Akşamı yemeğinde sektör paydaşları bir araya geldi. Oldukça eğlenceli geçen Dökümcüler Akşamında davetliler sohbet etme ve eğlenme imkanı buldu. Katılımın yüksek olduğu davette, Copeart Orkestrası’nın programında davetliler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Yemek öncesi davetlilere hitaben kısa bir konuşma yapan Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Umur Denizci, hem kongre, hem teknik gezi ve hem de Dökümcüler Akşamına gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

 

Şehir gezisi 
Döküm Kongresi etkinlikleri çerçevesinde İzmir’e gelen üyelerimizin eşleri için organize edilen şehir turunda rehber eşliğinde İzmir’in turistik yerleri gezildi. İzmir’in tarihi ve modern dokusuna hayran kalan konuklar gün boyunca keyifli anlar yaşadı.

 

Eş zamanlı olarak Yönetim Kurul toplantısı gerçekleşti
Gerçekleşen ve gerçekeleşecek faaliyetler hakkında Yönetim Kuruluna bilgiler aktarıldı. Derneğimize yeni üyelik için başvuran firmalar değerlendirildi. Eş zamanlı gerçekleşen kongre katılımı ile ilgili Bilgiler aktarıldı. Şubat ayında ki Genel Kurula kadar aidat borcu bulunan üyelere hatırlatma yapılması kararı verildi.

Paylaş Tweet Paylaş
1676 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM