Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
10. TÜDOKSAD Döküm Günleri

 

 

TÜDÖKSAD Döküm Günlerinin onuncusu; “DISA & Wheelabrator Teknolojik Çözümleri Semineri” ve Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği,“Yılsonu Yemeği META-MAK & DISA A/S SPONSORLUĞUNDA Gerçekleşti

Gerçekleşen seminere ait
başlıkları ve konuşmacılar;
 
Dökümhane Teknolojileri ve Servis - Per Ejdorf / Vice President Sales Europe & South America, Dikey Kalıplama Hatları - Lars A. Olsen / Senior Sales Manager, Steven Romer / Manager Foundry Optimization,
Yüzey Temizleme Kabinleri  Kanıtlanmış çözümler ile yüzey kalitesinin arttırılması - Antonio Isola / Vice President Business Development Heavy Duty Applications, Wheelabrator Group.
 
Neden Kontinü Tip Kumlama? - Onur Yüksel / Componenta Dökümcülük A.Ş., DISA Maça Hazırlama Teknolojisi - Matthias Kuhne / General Manager CORE Shooting Equipment,
 
DISA Match Yatay Kalıplama Hatları ve Müşteri Deneyimleri - Lars A. Olsen / Senior Sales Manager,
DISA Yatay / Dikey Hat Uygulamaları - Muhsin Tüfekçi / Denizciler Dökümcülük - Uğur Payza Payza Döküm Sanayii - Memiş Sağıroğlu / Trakya Döküm San. ve Tic. A.Ş. şeklinde gerçekleşmiş olup soru ve cevaplarla bilgi alışverişleri gerçekleşti.
 
Akşam, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği,“Yılsonu Yemeği META-MAK & DISA A/S Sponsorluğunda Gerçekleşti.
 
Meta-Mak Satış Müdürü Sn. Erol Turgut’la, seminer ile ilgili  söyleşi gerçekleştirdik.
 
Neden bu semineri gerçekleştirdiniz ?
 
TÜDÖKSAD Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği nin Firmamız Meta-Mak ile birlikte gerçekleştirdiği bu seminer in ilk düşüncesi TÜDÖKSAD’tan geldi. Derneğimizin başkanı ve Trakya Döküm Fabrikaları Genel Müdürü Sayın Uğur Kocaoğlu’nun önerisi ile hazırlıklar başladı. TÜDÖKSAD her yıl bir veya birkaç kez üyelerini teknik olarak bilgilendirmek, Dünya döküm sektöründe gerçekleşen yenilikleri takip etmek, özellikle ülkemizde makinaları ve teknolojisi ile bilinirliği ön planda olan firma temsilcileri ile üyelerini buluşturmak amacı ile seminer ve toplantılar gerçekleştirmektedir. 
 
Meta-Mak,  Danimarka firması DISA ve kumlama makinaları imalatçısı Wheelabrator Almanya firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Bu amaçla semineri gerçekleştirmeönerisi gelince Meta-Mak olarak bizde en uygun tarih ve koşulları bir araya getirmek için uygulamalara başladık. Özellikle kolay ulaşım ve seminer, kongre gibi etkinliklerde becerikli Pendik Green Park otel ile anlaştık.
 
Seminer konularını ve içeriğini TÜDÖKSAD ile yaptığımız bir dizi toplantı sonunda belirledik. Bu etkinliği tüm üyelerin davet edildiği bir akşam yemeği ile sonlandırmayı planladık. Edindiğimiz bilgiye göre seminer katılımı 124, akşam yemeği katılımı 221 kişi olarak gerçekleşti. Katılım ve ilgi bizleri oldukça mutlu etti. Beklentimiz de müşterilerimiz ile bir arada olmak potansiyel müşterilerimizi tanımak, yeni projeler kazanmaktı. Seminer teorik ve pratik ağırlıklı olarak gerçekleşti. 
 
TÜDÖKSAD Akademi Başkanı Sayın Seyfi Değirmenci’nin yönetimindeki toplantıda özellikle Atik Metal’den Sn. Murat Atik, Trakya Döküm’den Sn. Memiş Sağıroğlu, Payza Döküm’den Sn. Uğur Payza, Compenanta Döküm’den Sn.Onur Yüksel, Denizciler Döküm’den Sn Muhsin Tüfekçi DISA firmasının ürettiği makinaları kullanıcıları olarak deneyimlerini paylaştılar. Karşılıklı soru ve bilgi alışverişinde bulunuldu, Katılımcıların olumlu olarak değerlendirdikleri bir buluşma gerçekleşmiş oldu. Toplantı sonrası tüm sektör mensuplarının bir araya geldiği TÜDÖKSAD Yıl sonu yemeğinde TÜDÖKSAD Başkanı Uğur Kocaoğlu DISA CEO su Mr. Peter Holm Larsen’e katkıları için teşekkür etti, Mr. Larsen’de bu  günün anısına bir hediyeyi Sn. Uğur KOCAOĞLU’na takdim etti.
 
 
 
Dökümcüler derneğiyle olan ilişkileriniz nasıl
Meta-Mak1996 yılından beri TÜDÖKSAD’ın resmi katılımcı üyesidir. Dernek üyeliğinin verdiği sorumluluk ile görevlerini yerine getirmekte, tüm toplantı ve organizasyonlarda yerini almaktadır. Derneğimizin en iyi temsili ve hizmetlerinde verimliliği artırmak içi temsil ettiği firmalar ile koordinasyonu sağlayıp, iletişim teknolojik desteğini vermektedir.
 
DISA firması dışında diğer temsilcilikler var mıdır?
Meta-Mak Ltd. 18 çalışanı ile 4 farklı departman olarak Türkiye Metalurji sektörüne hizmet vermektedir:
*Döküm
*Demir Çelik
*Demirdışı Metaller
*NDT, Tahribatsız Muayene, 
Bu konularda öne çıkan firmalarımız, DISA Kalıplama Hatları, Wheelabrator Kumlama Makinaları, Convitec sarsak ve besleyicileri, Garant toz tutma sistemleri, OBLF metal analiz spektrometreleri, IMF reçineli kum mikserleri ve kum reklamasyon sistemleri, TYK çelikhane sürekli döküm refrakterleri, Minkonsublans ve oksijen probları,PeelJones yüksek fırın tüyer ve soğutucuları, SMS ekstrüzyon presi bakır sürekli döküm hatları, SMS Schumag soğuk çekme ve kabuk soyma makinaları, SAT aluminyum profil boya hatları, ALD Vacuum ergitme vakum ısıl işlem fırınları,Sonatestultrasonik test cihazları,Balteau X-ray tüpleri ve real time sistemleri, MR Chemie, manyetik partikül, Scanmaster boru ultrasonik kontrol sistemleri.
 
Sektör daha çok kimlere hitap ediyor?
Meta-Mak olarak hizmet verdiğimiz sektörümüzde Türkiye Döküm sanayiinin önemli kuruluşları Componenta, Ferrodöküm, Trakya döküm, EKU, Erkunt başta olmak üzere tüm modern firmalara hizmet vermekteyiz. Demir Çelik sektöründe başta Ereğli Demir Çelik ve İskenderun Demir Çelik işletmeleri olmak üzere ülkemizin yuvarlak ve yassı metal üreten tüm tesislerine makina ve sarf malzemesi sağlamaktayız.
 
Demirdışı metaller konusunda alüminyum üreticilerinden ASSAN, ASAŞ,Teknik Alüminyum müşterilerimiz arasında bakır ve bakır alaşımları üreticiler Sarkuysan, Sarbak gibi güzide firmalarımıza en modern makina ve yedek parça tedariki sağlamaktayız. NDT, tahribatsız muayene konularında başta TANAP projesinden pay alan  Ümran Boru, Emek Boru, Tos Çelik, Borusan,Erciyas, Noksel Boru gibi firmalara ultrasonik kaynak kontrol sistemleri, basınçlı kap üreticileri Aygaz, Çimtaş gibi firmalara X-Ray cihaz ve ekipmanları tedarik etmekteyiz.
 
Paylaş Tweet Paylaş
4365 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM