Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
TÜDÖKSAD Akademi “Döküm Günleri” Dolu Dolu Geçti

 


Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, sektörün teknolojik gelişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü teknik kongre, seminer ve diğer eğitim çalışmalarını TÜDÖKSAD AKADEMİ başlığı ile yürütmeye devam ediyor. 
Tüdoksad tarafınan bu yılın başında gerçekleştirilen “Yüksek Basınçlı Döküm Günleri” yoğun ilgi görmüştü. Geri dönüşlerin fazla olması sebebiyle “Tüdoksad Akademi” kurulması kararlaştırıldı. Artık düzenlenen tüm faaliyetler bu başlık altında, üyelerden gelen talepler doğrultusunda düzenleniyor.
 
“Döküm Günleri” IV Yoğun Katılımla Sona Erdi 
Tüdoksad tarafından bu yıl başlatılmış olan “Döküm Günleri” nin dördüncüsü de 28 Nisan’da İstanbul Divan Otel - Pendik’te düzenlendi. Componenta Orhangazi’den Seyfi Değirmenci ve Bülent Şirin’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik, Magma Bilişim eğitiminde olduğu gibi iki gün sürdü.  Öğle yemeğine kadar Magma Türkiye’den Cem Uluç “Simulasyon Yoluyla Sağlanan Bariz Öngörüler ve Garanti Altına Alınan Kalite Parametreleri” konusunda sunum yaparken, Componenta Orhangazi’den Bülent Şirin de “Kalıp ve Maça Kumunun Kritik Özellikleri, Döküm Parça Kalite ve Maliyetine Etkileri” konusunda bir sunum yaptı. 
 
Katılımcıların biraraya gelerek sohbet etme fırsatı yakaladığı öğle yemeğinden sonra ise etkinliğe Foseco Almanya’dan katılan Norbert Schütze “Kalıplama Malzemelerinin Optimizasyonu Yoluyla Grafit Bozulmalarının Azaltılması” konusunda, ASK Almanya’dan katılan Udo Skerdi ise “Sfero Üretiminde Besleyici Kullanım ve Seçim Kriterleri, Yararları, Toplam Maliyete Olan Etkileri” konusunda sunum yaptı. Kahve molasından sonra gerçekleşen son oturumda ise Ortadoğu Mineral’den Mert Meriç katılımcıları “Dökümhanelerde Bentonit Seçim Kriterleri, Kalıp Kumu Yönetimi ve Yerli Bentonit Madenlerindeki Son Gelişmeler” konusunda bilgilendirdi. Gün boyunca süren etkinlik renkli geçen bir kokteyl ve akşam yemeği ile sona erdi. 
 
“Döküm Günleri  V” Eğitim Toplantısında Pratik Bilgiler Verildi
Divan Oteli’ndeki eğitim sonrası düzenlenen beşinci Döküm Günleri etkiniği ise 29 Nisan’da TÜDÖKSAD  Merkez Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Çelikel firması Bakım Müdürü Varol Bilgin’in ve Metalpres firmasından Mehmet Ali Kanbak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte katılımcılara, “ Basınçlı döküm makinaları ve ekipmanlarının bakımları ve performans iyileştirmeleri” konusunda workshop/eğitimi verildi.  Yüksek basınçlı döküm fabrikalarının bakım sorumlularının katılmları dahilinde gerçekleşen etkinlik akşamüstüne kadar sürdü. İki oturum şeklinde düzenlenmiş olan eğitim programına katılım yüksekti. Düzenlenen öğle yemeğinde katılımcılar sohbet etme ve bağlantı yapma fırsatı da buldu.
Paylaş Tweet Paylaş
3761 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM