Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
FOSECO için En büyük GIFA Fuarı

Foseco, Haziran 2015‘de Almanya, Düsseldorf ‘da düzenlenen dünyanın en büyük döküm fuarında bu zamana kadarki en büyük standı ile yer almıştır. 

 

 

Toplam 1200 m2 taban alanı ile stand, dökümhane proses teknolojilerinde en son yenilikleri içeren, demir, çelik ve alüminyum döküm alanı olmak üzere üç bölgeye ayrılmıştır.

28 ülkeden katılan ziyareçiler, rekor sayıda müşteri görüşme formu doldurmuş ve Foseco’nun özel GIFA internet sitesini (www.foseo-at-gifa.de) ziyaret edip bütün beklentileri aşmıştır.  

“İşiniz için Artı Değer” sloganı altinda, sunulan 45 sergi ve 55 örnek çalışma Foseco’nun ürün ve uygulama teknolojilerindeki gelişmelerini ispat etmiş ve müşterilerinin kalite ve tutarlılık açısından giderek artan taleplerini beklentilerin üstünde karşılayarak sağlamıştır.

 
Önemli konular:
• STELEX ZR ULTRA ve SEDEX ULTRA yüksek gözenekli çerçeveli filtreler ile demir ve çelik dökümüde, yüksek akış hızlarında etkin şekilde sıvı metalin filtrasyonunu sağlayan uygulamalar;
• DISAMATIC kalıplama hatlarında FEEDEX ve KALMINEX besleyici uygulamaları, döküm verimliliğinin önemli sekilde artırılmasını kolaylaştırması;
• Kompakt grafit demir döküm uygulamaları için metodsal çözümler;
• INITEK prosesinde sfero üretimi için son gelişmeler, sıcaklık kontrolünü içeren, MSI + DC dinamik aşılama ve ITACA termal analizi;
• Yüksek üretim hacimlerine sahip otomotiv demir dökümhanesinde maça boyası yoğunluk kontrol uygulaması;
• SOLOSIL TX alüminyum döküm için inorganik maça reçinesi
• SMARTT alüminyum alaşımları için metal tretman ve gaz giderme optimizasyon teknolojisi
• INSURAL alüminyum döküm dozajlama ocakları veya transfer potaları için yalıtım refrakter malzemesi.
 
Şovlara ve teknik sunumlara destek olarak 22 yeni teknik makale yayınladı ve Teknik Forumu’nda STELEX ULTRA gelişmiş çelik döküm filtreleri ve SOLOSIL TX inorganik bağlayıcı konularında teknik forumda sunumlar yapıldı.
 
Buna ek olarak, dört canlı gösteri sunuldu.
• Entegre ürün ve teknoloji çözümleri, Nissan, İspanya
• Gelişmiş demir ergitme proses kontrolü
• SOLOSIL TX, inorganik reçineler
• SMARTT – Döner gaz giderme için yenilikçi proses kontrolü
 
Foseco Başkanı Glenn Cowie yaptığı açıklamada “Ziyaretçilerin ilgisi ve görüşme sayılarındaki rekor seviyeler, müşterilerimizin döküm üretiminde süre gelen yenilik, kalite, verimlilik ve süreç kontrolü ihtiyacını yansıtıyor. Özellikle canlı şovlar çok iyi karşılandı, sunduğumuz uygulama uzmanlığının önemi ve müşterilerimizin proseslerini iyi anlama yaklaşımımız, yaratılan faydanın ve katma değerin en üst seviyeye çıkmasında önemli rol oynadığı, bu sunumlarda da kendini açıkça ispat etmiştir.’’ yorumunu yaptı.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3483 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM