Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Avrupa Dökümcüler Derneği (CAEF) Genel Kurulu Yapıldı
Toplantıda Avrupa ülkelerinin döküm derneklerini temsilen;
 
Avusturya; Adolf Kerbi, Peter Maiwald - CAEF Past President, - Fachverband der Giesserei-lndustrie Österreichs; 
 
Hırvatistan; Josip Martiskoviz, Gordana Ribaric, Croatian Chamber of Economy, 
 
Finlandiya; Juhani Orkas, Heikki Zitting - The Federation of Finnish Technology Industries Association of Finnish Foundry Product Industries; 
 
Fransa; Jean Luc Brillanceau, Bruno Turbat - Federation Forge Fonderie; 
 
Macaristan; Pal Hatala, Sandor Kovacs - Magyar Onteszeti Szövetseg; 
 
Italya; Roberto Ariotti, Silvano Squaratti - Chairman of CAEF Wind Turbine Castings Section, Assofond; 
 
Norveç; Kari Romcke, Egil Stokken - Norsk Industri; 
 
Polonya; Witold Dobosz, Andrzej Ryba - CAEF Past President, Odlewnicza Izba Gospodarcza; 
 
Portekiz; Americo Machado e Cunha, Luis Felipe Villas-Boas Associacao Portuguesa de Fundicao; Spain; Maite Rodrigues Gutierrez, FEAF, 
 
Slovenya; Borut Triplat Non-metals Association - Chamber of Commerce and Industry of Slovenia;
 
İsveç; Mats Holmgren- Svenska Gjuterif Oreningen/Swerea; 
 
Türkiye; Niyazi Akdaş, Kubilay Dal - Turkish Foundry Association; 
 
İngiltere; John Parker, Phil Rawnson, Cast Metals Federation; CAEF; Max Schumacher - CAEF Secretary General; Elke Radtke ve Marion Harris katıldılar.
 
Başkan açılış konuşmasında Portekiz döküm sanayi hakkında kısa bilgiler aktardı. Max Schumacher,  konuşmaya Sektörün genel sorunları ve CAEF gündemi için devam etti. CAEF komisyonlarının başkanları Genel kurula çalışmaları hakkında bilgileri aktardılar. Komisyonlar ağırlıkta Çevre,işçi sağlığı,Enerji ve NEPSİ konularında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdiler.
Bu toplantıya konuk olarak katılan Elke Radtke AB Komisyonunda yürütülmekte olan Karbon, Emisyon ve NepSi ile Elektromanyetik alan değerlendirmeleri hakkında kurula bilgi verdi.
 
Tartışmalarda enerji fiyatları ve maliyetlerinin önemi gündemin büyük kısmını meşgul etti. Avrupa ülkelerinde enerji fiyatları üzerine eklenen yenilenebilir enerji fonları sanayiciler üzerinde çok önemli bir yük haline gelmiş durumda. CAEF bünyesinde yeni oluşturulan enerji komisyonu, Avrupa ülkelerinde enerji maliyetinin bileşenleri ve maliyet değişimini tespit edecek bir araştırmayı başlatmış olup önümüzdeki dönem içinde bu konuda bir raporu yayınlayacak. 
 
CAEF’in yönetim konuları tartışılıp karara bağlandıktan sonra, Bulgaristan’ ın Avrupa Dökümcüler Birliğine üyelik başvurusu değerlendirildi. Aday üyelik sürecinin başlatılmasına karar verildi. 
 
Genel kurulun ikinci günkü oturumlarında öncelikle Alman Dökümcüler Derneği tarafından hazırlanan ekonomik durum analizi paylaşıldı. 
CAEF önceki Genel Kurulda alınan karar ile Niyaz AKDAŞ 2015 yılında CAEF Başkanlığını yürütmek üzere oylanarak seçildi. Niyazi bey bir tanıtma konuşması ile teşekkür ederek tüm üyeleri önümüzdeki yıl İstanbul’da gerçekleşecek Genel Kurul’a davet etti.
 
Bir sonraki CAEF Genel Kurulunun 29-30 Mayıs 2015 tarihlerinde Istanbul’da yapılmasına karar alındı.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3061 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM