Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
ODÖKSAN, Yeni Filtre Yatırımında Nederman’ı Seçti

Elginkan Topluluğu’na bağlı olan ve merkezi Manisa’da bulunan Elba A.Ş.’nin Osmaneli Şubesi olarak  1973 yılında kurulan ODÖKSAN’da dökme demir mamuller ve yarı mamuller üretilmektedir.

 

 

Toplam 110 bin m2 açık, 40 bin m2 kapalı alana kurulmuş olan fabrika; metal ergitme, çeşitli kalıplama ve döküm hatları, kum hazırlama birimleri, maçahane, temizleme birimleri, tamamlama ve montaj birimleri, emaye hazırlama ve emayeleme üniteleri ile entegre bir tesistir.

 
Odöksan, ilerleyen yıllarda yetersiz kalan filtrasyon sistemi için kum hazırlama ve döküm soğuma hattında kullanılmak üzere toplamda 160.000 m3/saat kapasiteli iki adet yeni filtre sistemini Nederman ’a sipariş etmiştir.  
 
Ağustos ayında yola çıkacak filtre sistemleri, Eylül ayı gibi devreye alınması planlanmaktadır. Bunun yanında tüm kanallama ve montaj işlemleri de yine Nederman Türkiye tarafından yapılacaktır.
 
Odöksan’da  Nederman’ ın yüksek verimli ve enerji tasarruflu  FS tipi filtreleri hizmet verecektir.
 
FS filtreler diğer patlaçlı filtreler gibi basınçlı hava ile temizlik yapmayıp doğrudan bir fan yardımıyla ters hava üflenerek filtre temizliği yapar. Bu iş için ayrıca bir kompresör yatırımı yapmaya da gerek kalmaz. Patlaçlı bir filtreye göre %75 daha az enerji tüketen bu filtreler ayrıca çok uzun filtre ömrüne sahiptirler. Bu filtreler, yaklaşık olarak 2-3 yıl içinde kendi kendini amorti eder hale gelirler.
Paylaş Tweet Paylaş
3201 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM