Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ÇUKUROVA KİMYA 44. YILINDA…

Manisa organize sanayi bölgesinde, 1974 yılında kurulup, 1977 yılında faaliyete geçen çukurova kimya, döküm sektöründe; maça ve kalıp bağlayıcıları olarak alkali fenolik (alphaset) reçineler, furan reçineleri, co2 gazı kürleşen alkali fenolik reçineleri, pu soğuk kutu reçineleri, betaset reçineleri, sıcak kutu reçineleri, termoşok reçineleri ve kum kaplama reçineleri sistemleri yanında, besleyici gömlekler, mini besleyiciler, maça/kalıp döküm boyaları, kalıp/maça yapıştırıcı ürünlerinin üretimleri ile pazar lideri olarak hizmetini sürdürüyor. Çukurova kimya’nın üretim grubunda olan, endüstriyel reçine ürünlerimizin faaliyet gösterdiği alanlar ise; refrakter ,balata, abrasiv, keçe ve ısı yalıtımı sektörleridir.

 

İhracat faaliyetlerimiz ise; Almanya, İngiltere, Fransa, Bulgaristan, İtalya, İsveç, Rusya, Romanya, Avusturya, Yunanistan, Sırbistan, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Etiyopya, Azerbaycan, İsrail ve yakın Orta Doğu Ülkeleri, Pakistan olmak üzere çeşitli ülkelere ihracat yapılmaktadır. Özellikle, besleyici gömlek ürünlerimizde, taleplerin yoğunlaştığı, Avrupa ülkelerine ihracatı arttırma çabalarımız devam etmekte olup, özellikle son iki yıldır toplam satışlardaki ihracat payımız artış göstermektedir. 

 
Şirketimiz, 11 Şubat 1993 tarihinde, insan sağlığına gösterilen özeni ve çevreye duyarlılık ilkelerini benimsediğini, belgelendirmek üzere Üçlü Sorumluluk (Responsible Care) taahhüdünü imzalamıştır. Şirketimiz ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 sertifikalarına sahiptir. Bunlara ek olarak, sürekli gelişmeyi esas alan firmamız, 2017 yılı sonu itibariyle ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine ait başarılı uygulamalarını da tescillemiştir.
 
Ayrıca Çukurova Kimya, 09 Haziran 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanmıştır. 
 
Çukurova Kimya; döküm yan sanayinde, ürün gruplarında Türkiye’de pazarı lideridir. Son 10 yıl içinde; firmamızın, üretim miktarları ve satış rakamları artış göstermiş, buna bağlı olarak da üretim kapasiteleri de arttırılarak yeni ek tesisler ilave edilmiştir.  Çukurova Kimya; kendi üretimi sırasında ileri teknolojinin sağladığı tüm imkânları değerlendirerek, Türk ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Reçine üretim kapasitesi, yıllık 25 bin ton, tamamlanan yeni yatırımlarla besleyici gömlek üretim kapasitesi, 25 milyon adet/yılın üzerine çıkarak pazara arz imkânlarını arttırmıştır. İçinde bulunduğumuz sektörlerin büyümesine bağlı olarak, şirketimizde; özellikle son iki yıldır teknolojik yatırımların yapıldığını ve bu ivmenin artarak devam ettiğini, hizmetlerimizin ve desteklerimizin de sürmeye devam edeceğini siz değerli müşterilerimize bildirmek isteriz.    
 
Şirketimizin el değiştirme işlemleri, 18.02.2016 tarihi itibari ile sonuçlanmış ve Çukurova Holding’e bağlı Çukurova Kimya hisselerinin %99.83’ü KMY Kimya Girişim Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınmıştır. Çukurova Kimya, ortaklık ve yönetim yapısında meydana gelen bu değişiklikle, şirketimizin organizasyon yapısındaki kadrolarını da genişleterek, çalışma tarzında, piyasalarda var olan iş ortakları ile ilişkilerinde, tüm endüstriyel ve ticari faaliyetlerinde hizmetlerimiz, yeni bir ruh ve heyecan ile artarak devam ettirecektir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2347 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM