Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
BİLGEHAN AKSU: 5M, 15. YILINDA ZORU BAŞARMA AZMİYLE 15 TON VE ARTAN KAPASİTESİYLE ÇELİKHANELERDE VARLIĞINI YÜKSELTİYOR

2002 Yılında kurulan, 15. Yılında imzasına nazar boncuğu takan, 4 kıta 35 ülkede faaliyet gösteren 5m’in 5 ortağından biri olarak: sektörde en belirgin farklılığımız; her geçen gün büyüyen kapasitelerle üretilen ürünlerimizin başarısının yanı sıra, beş ortağın sektör içerisinde tecrübe kazanarak, müşterilerimizle aynı dili konuşması, bu sayede de onların taleplerini doğru anlayıp, istekleri için en ideal en ekonomik çözümler sunmasına olanak sağlamasıdır.

Bu alanda Orta Doğu ülkeleriyle başlayan; (çelik hurda, çelik biet üretimi ve beraberinde lama, köşebent vs. inşaat demiri üretimi) indüksiyon ergitme ocak ihtiyaçları ile başlayan sürecimiz, çelikhane makinaları üreten ve her biri alanında uzman olan çözüm ortaklarımızın da değerli katkılarıyla; anahtar teslimi çelikhaneler, sürekli döküm makinaları (CCM), filtre sistemleri, laboratuvarlar, haddehane tesisleri olarak gelişim göstermiş olup, başlangıç noktası olan Orta Doğu ülkeleri (Suriye, Mısır, Libya, İran, Irak) yanında, Türkiye, Rusya, Romanya, Azerbaycan ülkelerini de eklemiştir. Bu alandaki çalışmalarımız artarak devam etmekte olup, yakın zamanda yeni ülke ve yeni coğrafyalarda da çelikhane ve diğer üretilen sistemlerimiz ile hizmet sunmaya devam edeceğiz.
 
Bu anlamda Azerbaycan’a gönderilen sistemlerimiz ile kurulacak çelikhane yatırımı için kesintisiz çelik ergitme tesisinde 5M’in 13.000kW gücünde Mel&Melt&Hold tristör kontrollü 3x15 Ton çelik ergitme sistemi tercih edilmiştir. 130.000 Ton/Yıl çelik üretim kapasitesine sahiptir. Sistem:
 
2x6000kW İndüksiyon Güç Konvertörü
1x1000kW Bekletme, Ön Isıtma, Sinterleme
3x15 Ton ergitme ocakları
 
Azerbaycan’a gönderilmiş olan sistemin, montaj çalışmaları hızla devam ediyor. 2018 yılı Aralık ayı içinde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.
 

Paylaş Tweet Paylaş
3354 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM