Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
İndemak 25 Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor

2006  yılında kurulan İndemak İndüksiyon Sistemleri aradan geçen 12 yılın ardından bugün gelinen noktada 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 

İlk kurulduğu yıllarda dökümhanelere servis hizmeti veren İndemak, zamanla ergitme fırını talepleri almaya başladı. İndüksiyon ocağı taleplerini geri çevirmeyen İndemak İndüksiyon ergitme ocağı imalatına da başladı.

 

Ar-Ge’ye önem veren İndemak üretmiş olduğu son teknoloji ürünleri sayesinde gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kabul görmüştür. İndemak,üretmiş olduğu ürünlerle internet üzerinden uzaktan erişim  sistemi sayesinde sahaya inmeden daha hızlı ve daha ekonomik servis hizmetini de vermektedir. İndemak’ın önceliği kalite ve müşteri memnuniyeti olup bu sayede şuana kadarki mevcut hiçbir müşterisini kaybetmemiştir.

 

Önümüzdeki süreç içerisinde  servis ve yedek parça ağını daha hızlı vermek için yurtdışındaki birkaç ülkede ofis açmaya karar vermiştir. İndemak’ın asıl hedefi ihracatı artırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve Türk Malı imajını hem içpazarda hem de dış pazarlarda hakkıyla temsil etmektedir.

 

İndemak gelinen noktada artık sadece ergitme ocakları değil Isıtma Sistemlerini de üretim ve satışına İndemak markasıyla başlamıştır. İndemak, konusunda uzman  mühendisleri, üniversite sanayi işbirliği ile 35 kişilik teknik kadrosuyla İzmit’te faaliyet göstermektedir.  Artan talepler neticesine bağlı olarak da 2500 metrekarelik kapalı alanını 5000 metrekareye çıkarmıştır. 

 

İndemak şu anda kadar kilovat bazında 6.5MW, tonaj bazında ise 30Ton’a kadar ergitme ocağı yapabilmektedir.  İndemak metal eritme ocakları yanında kütük ve boru ısıtma üniteleri imalatını da istenilen taleplere göre imal etmektedir. Ayrıca büyük dökümhaneler için Lazer kontrollü otomatik döküm ocağı imalatı yapan ve dünyada çok sayıda sistemi olan pour-tech AB firmasının da Türkiye mümessilidir.  Bütün bunların yanında ayrıca sektöründe farklı marka ürünler için yedek parça, servis ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Paylaş Tweet Paylaş
4992 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM