Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı Ziyaret Ettik

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan yardımcılığına getirilen sektörümüzün yakından tanıdığı Hasan Büyükdede’yi makamında ziyaret ettik.

 

6 Kasım 2018’de Ankara’da gerçekleşen ziyarette Efsiad Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Özdeşlik, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Cihan Acaroğlu, Ahmet Algan, Gökhan Karaaslan, Arda Ülgen ve dernek genel sekreterimiz Mikail Altıkulaç hazır bulundular. Göreve gelmesi sebebiyle tebrik ziyareti şeklinde gerçekleşen ziyarette endüstriyel fırın sektörümüzün çeşitli sorunları ve çözüm önerileri de görüşüldü. Bakanlığın çeşitli komisyonlarında derneğimizin de temsilci bulundurmasına karar verildi. Ziyaret sonunda Efsiad Yönetim Kurulu Başkanımız, Efsiad adına Unesco tarafında ‘‘Yaşayan İnsan Hazinesi ödülü verilen Kütahya’daki  Seramik ve Çini Sanatçımız Mehmet Gürsoy’un bir eserini  Hasan Büyükdede’ye takdim etti. 2016 yılında kurulan Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş insanları Derneği 17 üye ile başladığı dernekleşme sürecinde bugün 46 üye ile sürdürüyor.  Kısa sürede gerek ulusal düzeydeki üst kuruluşlar Makine Federasyonu ile Makine İhracatçıları Birliğine de üye olan Efsiad uluslar arası CECOF’a da üye olmuştur. 

 

Paylaş Tweet Paylaş
4662 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM