Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
İndemak Ocakları Pendik Tersanesinde Devreye Alındı

2018 yılında Pendik Tersanesi’nin ihtiyaçlarına binaen siparişi alınan indüksiyon ergitme ocağı Aralık 2018’de devreye alınarak üretime başlandı. 500kW 1000Kg kapasiteli indüksiyon ergitme sistemi çift potalı olarak ve bakır ve bronz ergitmek üzere tasarlandı.  İndüksiyon Ergitme Ocağı tamamen yerli ve milli kaynaklar ile imal edilerek Pendik Tersanesi’nde başarı ile bütün testleri yapılarak devreye alındı.

 

Türkiye’nin yerli mühendislik ve yerli Ar-Ge’siyle metalürji ve diğer sanayi sektörlerinin indüksiyon ergitme ve ısıtma sistemleri ihtiyaçlarını karşılayan İndemak, 35 çalışanı ile Kocaeli’de faaliyet gösteriyor. Son yıllarda sistem satışlarının %70’ini yurtdışına gerçekleştiren İndemak, cari açığın azaltılmasında da ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

 

İndemak sadece ergitme ocaklarının değil, ısıtma sistemlerinin de üretim ve satışını İndemak markasıyla gerçekleştirmektedir. İndemak konusunda uzman mühendisleri, üniversite-sanayi iş birlikleri ile şu anda kilovat bazında 5MW, tonaj bazında ise 10 tona kadar ergitme ocağı üretmektedir. Ayrıca İndemak uluslararası bir partneri ile beraber 15MW 30 tona kadar çelikhaneler ve dökümhaneler için indüksiyon ergitme ocağı teklif verebilmektedir. Metal eritme ocakları yanında, İndemak kütük ve boru ısıtma üniteleri imalatını da istenilen taleplere göre gerçekleştirmektedir. Ayrıca büyük dökümhaneler için lazer kontrollü otomatik döküm potası imalatı yapan ve dünyada çok sayıda sistemi olan Pourtech AB firmasının da Türkiye mümessilidir. Bütün bunların yanında sektöründe farklı marka ürünler için yedek parça, servis ve danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Paylaş Tweet Paylaş
4173 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM