Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
TEKİŞ, YENİ CMM YATIRIMI İLE KAPASİTESİNİ ARTIRDI!

Tekiş, yeni cmm yatırımı ile ölçüm kapasitesini 2500 x 1500 x 1000 mm, ölçülebilir parça ağırlığını ise 4.000 Kg olarak artırdı.

 

Kalıp seti üretim bölümünde enjeksiyon, basınçlı döküm, sac şekillendirme, form kalıpları konusunda her türlü kalıp için kalıp setleri imalatı yapan firma, böylelikle imal ettiği büyük ebatlı kalıplar için kalite kontrol kabiliyetini de üst seviyelere taşımış oldu. Firma yetkilisi Gökşen Koçak;’ En büyük müşterimiz Almanya. Avrupa’ da daha birçok ülkede ve ABD’de müşterilerimiz var. Bunların dışında da İsrail’de ihracat yaptığımız ülkeler arasında. “Bu yeni yatırımla, küresel müşterilerimizin geniş talep yelpazesini eksiksiz olarak sağlayabiliyoruz. Krize rağmen, 2019 yılı içerisinde yapacağımız yeni yatırımlarımızla hızla ilerleyen iş hacmimizi daha da artıracağız” dedi.

 

Özel amaçlı makine ve ekipman üretim gamı ile de küresel pazardaki talepleri göz önünde bulundurarak makine ve imalat sektöründeki tüm gelişme ve yenilikleri müşterilerine en etkin aktaran firmalardan biri olan TEKİŞ, yenilikçi çözümleri ile daima fayda yaratmayı ilke edinmektedir. 2014 Kasım ayında faaliyete geçmiş olan 5 Eksen CNC işlem tezgahını da aktif olarak projelerinde kullanan firma, 2200 x 3200 x 1500 mm ebatlarında, 30 ton ağırlığında parçaları hassas işleme kapasitesine sahiptir. Bu bağlamda TEKİŞ,  ülkemizdeki üretim kapasitesini artırarak Türkiye kalıpçılık sektörüne katkıda bulunmaktadır.
 
1972 yılında İstanbul’da kurulan TEKİŞ, başta otomotiv sanayi olmak üzere, beyaz eşya, ısıtma – soğutma, elektrik ve havacılık sektörlerine yönelik üretim yapmaktadır. TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi içerisinde 5.000 metrekaresi kapalı, toplam 15.000 metrekare alan üzerine kurulu olan firma, modern üretim tesislerinde kalıp setleri, progresif sac kalıpları, ısıtma-soğutma, otomotiv sektörüne yönelik bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik boru mamulleri üretimi, özel amaçlı makine ve ekipman üretimi yapmaktadır. 2009 yılında ihracat oranı %10 olan firmanın ihracat oranı, 2017 yılı itibarıyla %85’i geçmiştir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
4415 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM