Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Borçelik’ten Eğitimcilerin Eğitimi Projesi’ne Destek
 
Bursa’da devam eden “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi” (EĞİTEP) kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Borçelik arasında protokol imzalandı. 
 
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek lisesi öğretmenlerinin bilgi birikimlerini  geliştirmek amacı ile yürütülen “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi’ne (EĞİTEP) yassı çelik sektörünün önde gelen kuruluşlarından Borçelik’te katkı sağlayacak.  Bu konudaki protokol Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü ile Borçelik’de düzenlenen bir törenle imzalandı. Törene Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, Mesleki Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş, Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal ve Borçelik Yetkilileri katıldı.
Öğretmenlerin, önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda mesleki yeterliliklerini geliştirmek amacı ile planlanan eğitimler, BTA proje yöneticisi Emre Bülbül koordinatörlüğünde BTA çatısı altında gerçekleştirilecek. Şubat- Haziran 2015 döneminde  her ayın son Salı ve Çarşamba günü yapılacak eğitimler Borçelik iç eğitmenleri Atay Bardak ve Bülent Baysal tarafından verilecek. Protokolün imzalanması nedeni ile bir açıklama yapan Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır; “Meslek liseleri ülkemizde sanayinin bel kemiğini oluşturan nitelikte insan kaynakları yetiştiriyor.  Bu nedenle meslek lisesi öğretmenlerinin en güncel ve yeni bilgilere  sahip olması, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebilmesi büyük önem taşıyor. Böyle bir projeyi başarıyla hayata geçirdiği için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü kutluyorum. Borçelik olarak bu projeye katkı yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”. 
 
Protokolün önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya; “ Türkiye mesleki eğitimde önemli bir ivme kazandı. Bu doğrultuda müfredatımızda gelişen teknolojiye  paralel önemli değişiklikler oldu. Okullarda bu müfredatı öğrencilere aktaracak olan teknik öğretmenlerin mevcut yeterliliklerini artırarak gelişen teknolojiye uyumlu hale getirmek amacı ile hazırladığımız projemize, sosyal sorumluluk bilinci ile destek veren Borçelik ailesine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Koordinatörlüğünü Sezai Kuruşçu’nun yaptığı projeden, öncelikli olarak, Meslek Liselerinin Endüstriyel otomasyon, Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Makine, Motorlu araçlar, Metal ve Biyomedikal teknolojileri alanlarında görev yapan teknik öğretmenler yararlanacak.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3122 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM