Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Hardox Wearparts Ağı ile Büyüyor

Türkiye yapılanmasını daha da güçlendiren ve Hardox Wearparts ağını genişletmeyi hedefleyen SSAB’nin işletmelere sağladığı işlenmiş ürün tedariği ve hızlı servis altyapısı ile büyümesini sürdürüyor.

 

 

Dünya genelinde yaklaşık 9 milyon ton üretim kapasitesi ile çelikte lider şirketler arasında yer alan SSAB’nin yüksek dayanımlı çelikte teknoloji ve Pazar ürünü Hardox, kendine özel üretim ve satış kanalı Hardox Wearparts  ile pazardaki  kalitesini pekiştiriyor.  

Geçtiğimiz aylarda 40. Yaşını kutlayan Hardox, 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren 140’ı aşkın Hardox Wearparts merkezi ile son kullanıcıya kaliteli ve hızlı çözümler sunmakta. Dünya genelinde Hardox Wearparts merkezleri’nin %80’i bağımsız işletmeciler tarafından işletiliyor.
 
Hardox noktalarında, aşınma parçaları tedariğinden aşınma mühendisliği, bakım ve montaj hizmetlerinden satış sonrası destek v en küçük parçaları işleyebilme yeteneğine kadar tüm yerel çözümler en hızlı şekilde sağlanabiliyor. 
 
Aşınma dirençli plakalarda dünyanın en geniş ürün gamı Hardox’ta
Aşınma dirençli plakalarda dünyanın en geniş ürün gamına sahip olan Hardox’da 400 Brinell  ile 650 Brinell sertlik aralığında ve 0,7 mm-160 mm kalınlık aralığında plakalar temin edebilmektedir.  Damper , iş makinesi ataşmanı, maden makineleri üreticileri ve madenler, çimento fabrikaları, taş ocakları gibi son kullanıcılar tarafından ekipmanların aşınmakta karşı  korunması amacı ile  Hardox kullanılmaktadır.
 
Hardox madencilik sektöründe aşınma kaynaklı duruşları azaltarak verimliliği artırıyor
Made rezervleri bakımından oldukça gelişmiş bir ülke olan Türkiye’de SSAB’nin hızla büyümesine olanak sağlıyor. Birçok sektörde verimliliği artıran Hardox, madencilik sektöründe de aşınma kaynaklu duruşları azaltarak verimliliği en üst düzeye taşıyor. Her madenin farklı aşındırıcı etkilerine karşı aşınmayı en aza indirecek malzemeyi ürün gamında bulunduran Hardox, en çok kırıcı ve besleyici astarlarında, şutlarda, yükleyici kovalarında, maden damperi astarlamasında kullanılmaktadır.
Aşınma Servisleri Müdürü Dinçer Dinç; “Türkiye, ciddi ve kaliteli maden rezervlerine sahip, yer altı kaynakları yönünden dünya madenciliğinde adı geçen 132 ülke arasında toplam üretim değeri itibariyle ilk 20 içinde yer alırken, maden çeşitliliğin de 10’uncu sırada yer alıyor. Türkiye başta endüstriyel  ham maddeler olmak üzere, metalik madenler, enerji ham maddeleri ve jeotermal kaynaklar açısından zengin bir konumdadır. Son yıllarda yapılan yatırımların artması ve bu madenlerin işlenmeye başlanması ile sektörde ciddi bir büyüme söz konusu” dedi.
 
Günümüzde dünyada ticareti yapılan 90 çeşit madenden 77’sinin Türkiye’de olduğunu ifade eden Dinç bu alanda Hardox Wearparts merkezleri ile etkin varlık göstereceklerini belirtti. Nitelikli ürün temininin önemini de vurgulayan Dinçer Dinç, yüksek aşınma mukavemeti ile 2-3 kat daha fazla dayanıklılık gösteren Hardox 550 ve Hardox 600 ürünlerinin madencilik sektörünün önemli bir tamamlayıcısı olacağının altını çizdi.
 
Daha az çelikle maksimum performans, yüksek enerji tasarrufu
SSAB ürünlerinin yüksek mukavemete sahip olması sebebiyle normalden %40-50 daha az çelik kullanılarak daha yüksek mukavemet ve performans elde edilebiliyor. Bu özelliği ile sıklıkla tercih edilen Hardox, tokluğu en yüksek aşınma plakası olarak çevreye olan zararı en aza indiriyor ve ekipmanlarda sağladığı hafiflikle yakıt ekonomisinde de artı değer oluşturmaktadır.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3785 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM