Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

E-Dergi SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
"Gerçek Bir Dünya Lideri Ticaret Fuarı"

ALÜMİNYUM 2022, 27 Eylül'de Düsseldorf'ta başlayacak. Ve nihayet alüminyum endüstrisinin ve uygulama endüstrilerinin uzun zamandır beklenen ve uluslararası endüstri buluşması olacak. En heyecan verici start-up'lar ve yeni başlayanlar gibi sektördeki merkezi oyuncular da orada olacak.

 

Dünya lideri bir ticaret fuarının, bugünün ve geleceğin en acil sorularına yanıt vermesi bekleniyor. ALÜMİNYUM 2022'nin içeriği, bu nedenle, halihazırda sektörü dönüştürmekte olan konulara odaklanacaktır.

 

- Sürdürülebilirlik: Çok az malzeme alüminyum kadar geri dönüşüm ve döngüsel ekonomi için fırsatlar sunar. Fuarda, iklime zarar vermeyen alüminyum anlamında çok sayıda yenilik sunulacak.

 

- Yeni mobilite: Araçları daha hafif hale getirme baskısı ve elektromobilitenin artan önemi, alüminyumu otomotiv endüstrisinde giderek daha önemli bir malzeme haline getiriyor.

 

- Katmanlı ve dijital üretim: 3D baskı, endüstride giderek daha fazla yer buluyor. Bununla birlikte, konu tükenmekten uzaktır. Düsseldorf'ta şirketler ve yeni kurulan şirketler, metalin malzeme özelliklerini, eklemeli imalatın tasarım özgürlüğü ile birleştirmenin heyecan verici yeni yollarını gösterecek.

 

- Dijitalleşme: Daha fazla verimlilik, daha fazla etkinlik - yenilikçi mühendislik ve makine yazılımı, fuarın bir diğer odak noktası olacak.

 

- Bina ve İnşaat: Akıllı ve çevre dostu şehirler, yakın geleceğin mega konularından biridir. Cepheler veya pencere çerçeveleri için bir malzeme olarak alüminyum bunda merkezi bir rol oynayacaktır.

Güçlü ortaklarla özel şovlar

Bu odak konulardan ikisi kendi özel şovlarına yansıtılacak. Salon 5'teki "Katmanlı ve Dijital Üretim", 3D baskının sunduğu çeşitli teknik olanakları vurgulayacak. Bu özel gösterinin özel ortağı, bu alanda dünyanın en önemli araştırma merkezlerinden biri olan RWTH Aachen Üniversitesi'ndeki Aachen Katmanlı Üretim Merkezi'dir.

 

ALÜMİNYUM Salon 6'da her şey sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konuları etrafında dönecek. Döngüsel ekonomi anlamında malzemenin mükemmel özelliklerinin arka planına karşı, sayısız en iyi uygulama ve yenilik, "Innovation Plaza Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm" fuarında ziyaretçilerini bekliyor.

 

Londra merkezli iş zekası şirketi CRU Group, diğer şeylerin yanı sıra alüminyum alanında en derinlemesine analizi sunuyor. CRU Grubundan uzmanlar, "Sürdürülebilirlik Plazası" programının belirlenmesinde kilit rol oynayacak.

 

Diğer şeylerin yanı sıra "Aluminium International Today" yayınlayan İngiliz ticaret medya kuruluşu Quartz Business Media, ALUMINIUM'daki "Innovation Plaza Eklemeli ve Dijital Üretim"de de önemli bir rol oynayacak.

İçerik ticaret fuarına yön veriyor

Her iki özel gösteriye de Konuşmacı Köşeleri eşlik edecek. Katmanlı üretim ve sürdürülebilirlikle bağlantılı en önemli konularda uzman sunumları, odaklanmış içerik ve içgörülerden oluşan yoğun bir program sunarlar. Derinlemesine bilgi sağlayacaklar ve ürün ve çözümlerin sunumuna yer verecekler. Tematik aşamalara, hem tematik hem de profesyonel olarak katkıda bulunacak birinci sınıf endüstri ortakları ev sahipliği yapacak.

 

İçeriğe odaklanma, dünyanın önde gelen ticaret fuarının öne çıkan özelliklerinden biridir. Öne çıkan olaylardan biri: Aluminium Deutschland'ın ana ALÜMİNYUM Konferansı, 2022'den itibaren fuarın ayrılmaz bir parçası olacak. Messe Düsseldorf'un 3. Salonunda "Alüminyum - çözüm sağlayıcı" başlığı altında gerçekleştirilecek ve fuarın ana temalarına odaklanacak.

Üstün bir vitrin

"Eylül'de muhteşem bir performans şovu yaşayacağız", ticaret fuarı proje yöneticisi Malte Seifert, "sektörün gurur duyacağı bir ticaret fuarı olacak - aslında gerçek bir dünya lideri ticaret fuarı olacak."

 

 

*********************

"A true world-leading trade fair"

ALUMINIUM 2022 will start in Düsseldorf on September 27. And it will finally be the long-awaited and international industry meeting of the aluminum industry and its application industries. The central players in the industry will be there, as will the most exciting start-ups and newcomers.

 

A world-leading trade fair is expected to offer answers to the most pressing questions of the present and the future. The content of ALUMINIUM 2022 will therefore focus on those topics that are already transforming the industry.

 

- Sustainability: Few materials offer as many opportunities for recycling and circular economy as aluminum. At the trade show, numerous innovations will be presented in the sense of climate-neutral aluminum.

 

- New mobility: The pressure to make vehicles lighter and the increasing importance of electromobility are making aluminum an increasingly important material in the automotive industry.

- Additive and digital manufacturing: 3D printing is becoming increasingly established in industry. However, the topic is far from being exhausted. In Düsseldorf, corporations as well as start-ups will demonstrate exciting new ways of combining the material properties of the metal with the design freedom of additive manufacturing.

 

- Digitalization: More efficiency, more effectiveness - innovative engineering and machine software will be another focus of the show.

 

- Building and Construction: Smart and environmentally friendly cities are one of the megatopics of the near future. Aluminum as a material for facades or window frames will play a central role in this.

Special shows with strong partners

Two of these focus topics will be reflected in their own special shows. "Additive and Digital Manufacturing" in Hall 5 will highlight the diverse technical possibilities offered by 3D printing. The exclusive partner for this special show is the Aachen Center for Additive Manufacturing at RWTH Aachen University, one of the world's most important research centers in this field.

 

In Hall 6 of ALUMINIUM, everything will revolve around the topics of sustainability and recycling. Against the backdrop of the excellent properties of the material in the sense of a circular economy, numerous best practices and innovations await trade show visitors in the "Innovation Plaza Sustainability and Recycling".

 

The London-based business intelligence company CRU Group offers, among other things, the most in-depth analysis in the field of aluminum. The experts from the CRU Group will play a key role in determining the program of the "Sustainability Plaza". 

 

The British trade media house Quartz Business Media, which among other things publishes "Aluminium International Today", will also play a major role in the "Innovation Plaza Additive & Digital Manufacturing" at ALUMINIUM.

Content drives the trade show

Both special shows will be accompanied by Speakers' Corners. They offer a dense program of expert presentations, focused content and insights on the most important issues in connection with additive manufacturing and sustainability. They will provide in-depth information and give space to the presentation of products and solutions. The thematic stages will be hosted by top-class industry partners who will contribute both thematically and professionally.

 

The focus on content is one of the outstanding features of the world's leading trade show. One of the highlights: Aluminium Deutschland's major ALUMINIUM Conference will be an integral part of the fair from 2022. It will be held under the title "Aluminium - the solution provider" in Hall 3 of Messe Düsseldorf and will focus on the central themes of the fair.

A superlative showcase

"We will experience a superlative performance show in September", promises trade fair project manager Malte Seifert, "it will be a trade fair that the industry can be proud of - a true world-leading trade fair in fact."

 

Paylaş Tweet Paylaş
2347 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM