Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
TALSAD TÜRKİYE ALÜMİNYUM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. ALİ KİBAR  KISA BİR AÇILIŞ KONUŞMASI YAPARAK TOPLANTI AÇILIŞINI YAPMIŞTIR. TOPLANTIYI YÖNETMEK ÜZERE DİVAN BAŞKANLIĞINA ALİ NATIK BUDA, ÜYELİKLERE İSE METİN YILMAZ VE GÜRAY GÜRSOY OY BİRLİĞİYLE DİVAN KURULU SEÇİLMİŞTİR.
 
Ali Kibar 2016- 2017 Çalışma raporunu sunmuştur. Ali Kibar: - “EA (Avrupa Alüminyum Birliği) yeni yapılanma sürecinden, buna bağlı olarak da TALSAD’ ın EA üyeliğinin yenilenerek Sadece iki firmamız üzerinden ( Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. ve Astaş Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.) indirekt üyeliğe geçiş yaptığını, benzer şekilde Rusya Alüminyum Birliği ile görüşmeler yapıldığını, ABD’nin 232. Section kapsamında alüminyum sektöründe uygulamaya başladığı vergilerden ve buna karşı almaya çalıştığımız tedbirler, başta ALUEXPO olmak üzere alüminyum sempozyumu ve Düsseldorf ta düzenlenen alüminyum fuarı sonuçlarından bahsetmiştir. Yeni katılan üyelere hoşgeldiniz.” Diyerek konuşmasını  bitirdi.
 
Ali Natık Buda söz alarak Esenyurt’ ta  ALKOP tarafından başlatılan Alüminyum Doğrama Kapı ve Pencere Endüstri Meslek Lisesi hakkında bilgilendirme yapmıştır. Sonrasında, Asım Kibar –“ Alüminyumun ne kadar temiz ve berrak bir metal olduğunu bir kez daha vurgulayarak sektör çalışanlarını ve paydaşlarını yürekten desteklediğini ifade etmiştir. Ayrıca sektör içindeki birlikteliğin öneminden de dem vurarak asıl rekabetin birbirimizle değil, dünya ile rekabet etmemiz gerekliliğinden bahsetmiştir”. 
 
Son olarak 11. Kalkınma Planı Alüminyum Sektör Raporu hazırlık çalışmalarımız sırasında Alüminyum Sektör Komisyonu Başkanlığını yapan Yunus Şirin’e ve raporumuzun hazırlanması sırasında derneğe özel destek veren Mehmet Aydın’a özel teşekkür plaketleri ve ayrıca 2016 yılı İstanbul Sanayi Odası tarafından birinci 500 ve ikinci 500 büyük firması arasına giren 20 üye firmamıza teşekkür plaketleri verilmiştir. 
 
Paylaş Tweet Paylaş
4275 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM