Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Toz Toplama ve Filtre Sistemlerinde Enerji Verimliliği

Günümüz şartlarında enerji verimliliği artık hemen her sektörde işletmelerin vazgeçilmez unsurlarından biri olmaktadır. Son yıllarda, yapılan irili ufaklı pek çok dökümhane yatırımı ve akabinde yaşanan kapasite artışları, işletmeleri de daha tasarruflu filtre sistemleri arayışına itmektedir. Nederman’ın Dökümhaneler için ürettiği FS tipi, re-jenerasyon fan ile temizlik yapan düz torba filtre sistemleri, klasik tip jet pulse temizlik yapan filtrelere kıyasla temizlik için harcanan enerjinin  1/3’ü kadar elektrik tüketirler.  FS filtrelerin yüksek enerji tasarrufu ve uzun torba filtre ömrü, düşük bakım giderleri, işletmelerin Nederman filtreleri tercih etmelerinin bir numaralı sebebidir. Daha yeşil bir dünya için kısıtlı enerji kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmamız gereklidir. 

 

Nederman, “The Clean Air Company”
Nederman olarak üstümüze düşen görevi yerine getiriyor ve müşterilerimize ve doğaya   temiz hava sunmayı ilke ediniyoruz.

 

Yeni imzalanan Paris İklim Anlaşması uyarınca, Türkiye 2030 yılı sonuna kadar emisyonu ciddi oranda düşürmeyi taahhüt etmiş, 2050 yılı itibariyle de “0” ‘a indirmeyi kabul etmiştir.   Bu da şu anda çalışmakta olan pek çok filtre sisteminin yetersiz ve uygun kalmayacağı ve akabinde ilave veya yeni yatırımlar için bütçe ayrılması anlamına gelmektedir.  Nederman olarak tüm filtre sistemlerimiz Avrupa Birliği normlarına uygun şekilde standart olarak 5 mg/m3 emisyon garantisi ile üretilmektedir. 

 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen www.nedermanmikropul.com sitesini ziyaret ediniz.

Paylaş Tweet Paylaş
2781 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM