Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Dünya Enerji̇ Kongresi̇, Akenerji̇, Sedaş ve Sepaş Enerji̇’ni̇n Altın Sponsorluğunda Başladı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Himayelerinde World Energy Council Tarafından Düzenlenen 23’üncü Dünya Enerji Kongresi 2016 (World Energy Congress 2016) İstanbul Kongre Merkezi’nde Başladı.  13 Ekim’e Kadar Devam Edecek Kongrede Bu Yılki “Altın Sponsorlar” Akkök-Cez Group Ortaklığı Olan Akenerji, Sepaş Enerji Ve Sedaş Firmaları Oldu.

 

İstanbul Kongre Merkezi’nde 9-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kongrenin bu yılki teması “Embracing New Frontiers” (Yeni Ufukları Kucaklamak) olarak belirlendi. Kongrede açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Başbakan Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptı.
 
Dört gün sürecek kongrenin açılışına, çok sayıda ülkenin Enerji Bakanları da katılıyor.  Ayrıca enerji konusunda faaliyet gösteren birçok uluslararası örgütün temsilcisi, enerji şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının sözcüleri, Kongre boyunca görüş ve fikirlerini aktarma fırsatı bulacaklar.     
 
Kongre boyunca birçok paralel etkinlik de hayata geçirilecek. Bunlardan biri World Energy Council tarafından oluşturulan “Geleceğin Enerji Liderleri” Grubu’nun faaliyeti olurken, diğerleri de “COP 21 Sonrası Kömürün Geleceği Çalıştayı”, “Enerjide Yeni Dönüşüm İçinde Yol Almak: İş ve Devlet Yöneticileri Ne Yapmalı Çalıştayı” ve ”Düşük Petrol Fiyatları ve Karbonsuzlaşma Döneminde Enerji Yatırımlarını Canlandırma Çalıştayı“ olacak.
 
Kongreye Türkiye’nin en köklü sanayi gruplarından biri olan Akkök Holding ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Group’un ortak olduğu Akenerji, Sepaş Enerji ve SEDAŞ  şirketleri de “Altın Sponsor” olarak katılıyor.
 
Akkök-CEZ Ortaklığı olan Akenerji, SEDAŞ ve Sepaş Enerji’nin yeraldığı stand, Kongre çerçevesinde düzenlenen fuar alanında 13 Ekim’e kadar ziyaretçilere açık olacak.
Paylaş Tweet Paylaş
3448 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM