Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Dmg Mori̇’de Yeni̇li̇kler: Selekti̇f Lazerle Eri̇tme ve İstos Di̇ji̇tal Start -Up

Bielefeld. Pfronten’de Deckel Maho Tesisinde Gerçekleştirilen Geleneksel Open House Etkinliğinde Dmg Morı Geniş Bir Yenilik Serisi Sergiliyor. 8500 M2’Lik Sergi Alanında 3 Dünya Prömiyeri De Dahil Olmak 80’Den Fazla Yüksek Teknoloji Sergisi İle Otomasyon, Dijitalleştirme, Katılımlı Üretim Ve Teknoloji Geliştirme Alanlarında Sektörün Önemli Ürünleri 9.000 Uluslararası Ticari Ziyaretçiye Sunulacak. Borchen’deki Realızer Gmbh’da % 50.1 Çoğunluk Hissesi Ne Sahip Olan Grup, Katılımlı Üretim Alanındaki Gelecek Teknolojilerini Güçlendiriyor. Start-Up Firması Istos’un Kurulmasıyla Birlikte, Dmg Morı Dijital Alanındaki Uzmanlığını Da Genişletiyor.

 

DMG MORI gelecekteki teknolojilerini güçlendirmeye odaklanıyor: Selektif lazerle eritme ile DMG MORI, metalik malzemeler için en önemli üretken üretim proseslerini bir çatı altında topluyor. DMG MORI, SAUER GmbH aracılığıyla aldığı toz püskürtücü ile lazerli tortu kaynağı konusunda geniş bilgi birikimine sahiptir. REALIZER ürünlerini entegre ederek, DMG MORI, “Selektif Lazer Eritme (SLM)”ye erişim kazanmaktadır. Bu işlemde malzeme çok ince tabaka halinde toz halinde uygulanır ve lazer ile eritilir. DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT İcra Kurulu Başkanı Christian Thönes, “Bu İleri Teknolojiler, alanındaki yüksek teknolojili makinelerimizin tamamlayıcısıdır. Toz yatağında selektif lazerle erime, müşterilerimiz için tamamen yeni alanlar açıyor,” sözleriyle bu yeni teknolojileri açıklıyor.

 
Toz yatağı işleminin öncüsü olan REALIZER, sürekli olarak SLM teknolojisini geliştirerek seri üretim seviyesine çıkardı ve bugün, 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Gelecekte, geliştirme ve montaj işlemleri Borchen’de ve Bielefeld’deki DMG MORI’de gerçekleştirilecek.
 
Önde gelen iki üretim teknolojisi, karmaşık metalik bileşenlerin tozdan üretilmesine olanak tanır. Bu amaçla kaynaklanabilir malzemeler, çok malzemeli uygulamalara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir.
 
DGM MORI dijital üretim için ISTOS’u kuruyor
 
ISTOS’un kurulmasıyla birlikte, DMG MORI dijitalleştirme alanındaki uzmanlığını genişletiyor. Yeni Düsseldorf merkezli şirket DMG MORI ve ilgilenen ortakları için dijital üretim projeleri geliştiriyor. Amaç, DMG MORI’nin tam bağlantılı üretim süreçleri yoluyla, dijital dönüşümün sağlanması konusunda, makine aletleri endüstrisi dışındaki müşterilerini ve şirketlerini desteklemektir. DMG MORI müşterileri için ISTOS, tüm makinelerdeki açık bir ağdan entegre bir dijital fabrikaya bağlanan bir linktir.
 
ISTOS, “Açık Çözümler için Yenilikçi Yazılım Teknolojileri” nin kısaltmasıdır ve makineyle işleme alanındaki dijitalleşmeyi sürdürülebilir bir şekilde şekillendirecektir. Altyapı, DMG MORI tarafından hazırlanan APP tabanlı kontrol ve işletim yazılımı CELOS tarafından sağlanmaktadır. DMT MORI AKTIENGESELLSCHAFT İcra Kurulu Başkanı Christian Thönes bu süreci, “ISTOS ile 15 tecrübeli BT uzmanından oluşan bir ekip kurmayı başardık. ISTOS ile dijital yenilik sürecimizi hızlandırıyoruz. ISTOS’un bize ve müşterilere dijitalleştirme konusunda yenilikçi çözümler sunacağına ikna oldum.” sözleriyle açıklamaktadır.
 
Yeni kurulan bu şirketin % 85’lik bir payına sahip olan DMG MORI, bilinçli olarak daha fazla ortak veya stratejik yatırım için açık bir yapı oluşturuyor ve bu amaçla dijital ittifaklar için zemin hazırlıyor (sektörler arasında bile).
 
ISTOS, grup genelinde bireysel müşteri çözümleri geliştirecek ve DMG MORI Software Solutions GmbH ile birlikte dijital üretim dünyasını gerçekleştirecek. İlk sonuçlar Hannover’deki EMO’da (18-23 Eylül 2017) sunulacak.
 
“DMG MORI” ismini kullanan iki şirket vardır: Almanya, Bielefeld’de kayıtlı ofisiyle DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT ve Nagoya, Japonya’da kayıtlı ofisiyle DMG MORI COMPANY LIMITED. Bu sürüm sadece DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT’a atıfta bulunmaktadır. Bu sürümde kullanılan  “DMG MORI” ifadesi, yalnızca DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT ve grup şirketlerine atıfta bulunmaktadır.
Paylaş Tweet Paylaş
3970 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM